Skocz do zawartości

Przeróbka klimy z R12 na R134A


Figurant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam E34 z M20B20 z 1989 r.

Auto kupiłem pod koniec ubiegłego roku z niesprawną klimatyzacją. Po naklejkach w komorze silnika widać, że napełniana była R134A co pewnie załatwiło układ na amen.

Mam pytanie czy ktoś ma jakieś pozytywne doświadczenia z przeróbki klimatyzacji z R12 na R134A i może polecić jakiś sprawdzony serwis w Warszawie lub niedalekiej okolicy.

Wdzięczny byłbym też za szacunkowy koszt takiej przeróbki.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja się swego czasu interesowałem tematem, bo w swojej miałem zawory do R12, a chciałem przejść na R134a. Z tego co pamiętam musisz sprawdzić numer na sprężarce, bo od któregoś była już ona przystosowana do nowego czynnika. Info to znalazłem kiedyś na zagranicznych stronach/forach, ale z upływem czasu gdzieś mi te linki wcięło... Oprócz tego wiadomo, że do wymiany zaworki do napełniania, o-ringi, a także osuszacz. W instalacji elektrycznej zwiera się któreś styki na kostkach od czujników (przy R134a po prostu jest chyba mniej czujników wykorzystywanych), ale nie powiem od których, bo wszystko robił magik od klimy.

 

Ja robiłem te wszystkie przeróbki w warsztacie http://www.ogrzewania.pl/ z polecenia znajomego mechanika. Nie jest tam tanio, ale gość ma duże pojęcie o tym co robi.

 

Generalnie u mnie przeróbka poszła łatwo, bo sprężarka była już przystosowana do R134a. O-ringów w końcu zdecydowałem się nie wymieniać, ale chyba są OK, bo nie przeciekają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.