Skocz do zawartości

318i problem z moca.


raki

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje waszej rady.

 

W październiku kupiłem autko i byłem zadowolony z tego jak się zbiera i ogólnie z osiągów. Od czasu jak miałem wymieniana uszczelkę pod zaworami, uszczelkę pompy vacuum i napinacz rozrządu mam wrażenie że auto jest przyduszone. Jak już się wkręci na około 3-4 tysiące obrotów i do czerwonego pola idzie jak głupie natomiast na niższych jest problem. Rozumiem że auto ma słaby silnik w stosunku do masy itp itd ale na początku było lepiej :(

 

Teraz mam wrażenie jak by było coś zatkane :(

 

Nie wyskakują żadne błędy - sprawdzane INPA.

 

Ostatnio wymieniłem świece z nadzieją że to pomoże ale nic się nie zmieniło :(

 

Również spalanie jest wg mnie lekko za wysokie.

 

Czy problemem może być pompa vacuum? Ciekła, zalecano wymianę ale poprosiłem mechanika aby wymienił uszczelkę i wsadził tę od filtra oleju. Czy popma może być uszkodzona>? Zaznaczam że jest sucho już od grudnia :)

 

Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci podjechać do jakiegoś znajomego w okolicy bądź umówić się z kimś z forum kto ma taki sam motor u siebie i się przejechać z nim jego autem ;)

dopiero wtedy uzyskasz odpowiedź czy auto jeździ tak jak powinno czy rzeczywiście coś jest nie tak :)

 

U mnie jak padło turbo też nie było żadnych błędów i nic nie wskazywało, że to akurat to a elektromechanik miał wiele różnych teorii :P jednak po zdemontowaniu u kolegi mechanika wyszło szydło z worka :)

Czasami komp nie pokaże ci tego co tak na prawdę jest zepsute :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.