Skocz do zawartości

nagle wysoka temperatura


meniawaw

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc , jakiś tydzień temu podczas wyjazdu na narty rozsadziło mi zbiornik wyrównawczy , oczywiście go wymieniłem , również chłodnicę gdyż była napuchnięta i dodatkowo termostat gdyż pomyślałem że to on był sprawcą , zalałem nowy płyn prestone itd. Wszystko ładnie odpowietrzyłem (tak mi się wydawało) i tak jeździłem aż do dziś aż pojechałem do stolicy i korek po około 20 min. wskaźnik temp. nagle zaczął rosnąć prawdopodobnie wiatrak (elektryczny) nie zadziałał jedynie ogrzewanie na max. (climatronik) potrafiło wyrównać wskaźnik ale szyby pootwierane . Potem zatrzymałem odczekałem ze 30 min. odkręciłem korek i stan płynu był . Nie bardzo wiem czego się chwycić pod komputerem błędu nie ma, wiatrak pod kompem jak test robię chodzi , dodam że moja e46 2.5i m54 (192km)2001r . Nie jestem pewien czy mam dodatkową pompę wody , gdyż jak mi rozwaliło zbiornik to jakieś pukanie słyszałem jak przekręciłem kluczyk teraz nic . Nie rozumię dlaczego wiatrak mi się nie załączył , jeżeli chodzi o ogrzewanie to jest aż za bardzo , wymieniłem panel climatronika i wydaję mi się że ten nawet na 20 stopniach daje za bardzo . Prosiłbym o poradę co jutro z rana sprawdzić zanim wyjadę , podczas jazdy nawet przy 200 nic złego się nie dzieje z temperaturą .

 

z góry dziękuję i pozdr. Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może czujnik temperatury płynu do wymiany? ten który załącza wentylator? (strzelam) bo chyba jeden jest który wskazuje temp.za liczniku a drugi który ogarnia robote czyli wlacza wentylator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.