Skocz do zawartości

320i, n46 check engine, szarpanie, itp


jjaaccoobb

Rekomendowane odpowiedzi

Jaga, czytałem Twój przypadek, jest dokładnie tak samo jak u Ciebie, dziękuję za reakcje i nakierowanie na problem bo mechanik chciał auto na tydzień i mòwił że znalezienie problemu będzie czasochłonne i bardzo kosztowne -cwaniak PKS-u :D :duh:

 

Oczywiście wszystkim innym kolegom dziękuje za zainteresowanie tematem, jakie to budujące że na Was zawsze można polegać, poto właśnie jest nasze forum, niedawno jeden mechanik mi powiedział żeby absolutnie nie sugerować się forum bo ludzie piszą bzdury--- zaśmiałem się mu prosto w twarz i kazałem mu przy innych klientach zatrudnić się w piekarni :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi problem szarpania ustał całkowicie po wyłączeniu trakcji, czyli winny któryś z czujników ABS tak jak mòwiliście :cool2: :cool2: :cool2: , a mechaniory chciał silnik wydzierać i wszystkie kable sprawdzać w aucie :duh: :duh: :duh: :nienie: :nienie: szkoda słòw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero co się pochwaliłem że auto jeździ jak nowe atu bach i kupa... nie mam już sił do tego grata

 

ale od początku

 

auto to e90 2005 320i 150 km silnik n46

 

wymieniłem już

- pompę vacum

- uszczelkę pod klawiaturą

- uszczelki podstawy filtra oleju

- oringi na elektrozaworach

- uszczelkę czujnika wałka

- korek wlewu oleju

- amortyzatory

- klocki, tarcze

- odmę i jej węże

- uszczelniacze zaworowe (bez ściągania głowicy)

- wszystkie cewki i świece

- płyn hamulcowy

- filtry, oleje

- pasek klinowy, rolki i napinacz

 

i myślałem że to koniec mojej gehenny ale nie.....k.....a

 

auto po rozgrzaniu i jeździe np po autostradzie 120-140 km/h w pewnym momencie zaczyna przerywać szarpać i tak jakby się dławić, ponadto wyskakuje mi już któryś raz z koleji check engine po dłuższej jeździe po podpięciu kompa okazuje się że to błąd katalizatora , a na biegu jałowym na ciepłym silniku falują obroty tak między 600 a 900 i lubi sobie czasem zgasnąć sam z siebie bo obroty spadną do 500. Żadnych innych błędów niema pomóżcie bo niechce znowu wymieniać czegoś bez skutku.. :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Nie rozumiem dlaczego normalne czynności serwisowe nazywasz gehenna. Takie stare auto ma zużyte znacznie wiecej elementów niz te ktore wymieniłeś. Wymiana opon to tez gehenna ? Tez sie zużywają i trzeba wymieniać. W kwestii problemu z autem nie pomogę niestety.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj post wyżej koledzy pomyśleli i wspólnymi siłami rozwiązaliśmy problem całkowicie, a gehenna bo musiałem to wszystko naraz zrobić dosłownie, i o ile opony, klocki tarcze, amory to normalna rzecz, to uszczelniacze i odma chyba już nie takie oczywiste prawda????? Poza tym nie rozumiem co Cię tak zirytowało ze na końcu tematu po rozwiązanym problemie udzielasz mi lekcji savoir vivre. Chyba se mogę trochę ponarzekać?? :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekać możesz tylko nie licz na współczucie. Spadło to na ciebie wszystko na raz bo zaniedbałeś auto. To jest powód mojej irytacji. Oczywiście w zestawieniu z twoim narzekaniem. Odma jest jak najbardziej elementem serwisowym i nawet przewidzianym do wymiany w pakiecie BMW service inclusive co dwie wymiany oleju. Oczywiście nie w każdym silniku. Wszelkie uszczelki po 10 latach tez maja prawo poleciec.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekać możesz tylko nie licz na współczucie. Spadło to na ciebie wszystko na raz bo zaniedbałeś auto. To jest powód mojej irytacji. Oczywiście w zestawieniu z twoim narzekaniem. Odma jest jak najbardziej elementem serwisowym i nawet przewidzianym do wymiany w pakiecie BMW service inclusive co dwie wymiany oleju. Oczywiście nie w każdym silniku. Wszelkie uszczelki po 10 latach tez maja prawo poleciec.

 

Po pierwsze nie prosiłem o współczucie ( nikogo a tym bardziej twoje :duh: :nienie: :nienie: ) a pomoc w rozwiązaniu problemu podając wszystko co wymieniłem w celu nakierowania na problem eliminując rzeczy wymienione jako możliwe przyczyny

Po drugie NIE JA ZANIEDBAŁEM AUTO!!! tylko poprzednia właścicielka od której je kupiłem 4 miesiące temu!

a po trzecie tutaj w ASO (Irlandia) nikt nie słyszał o wymianie odmy , auto serwisowane regularnie tylko w ASO tam gdzie było kupione, mam wszystko w książce i pytałem w serwisie nikt tam odmy bez potrzeby nie wymienia,

i po czwarte, problem rozwiązany i zdiagnozowany dzięki pomocy forumowiczòw, auto naprawione, temat do zamknięcia, nabijaj sobie posty gdzie indziej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Podepne sie do tematu, mam taki problem jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=tvM2obAstB4.. inpa pokazala ze w prawym tylnym kole predkosc odczytuje czasem ok 20km/h wieksza.. tak sobie skacze czasem lecz tylko w góre.. dzisiaj wyciagnalem czujnik i jego "kostke" polaczeniowa bo myslalem ze gdzies sie zabrudzilo.. ,jutro bede zamienial czujniki miejscami lewy na prawy ale... zauwazylem ze czujnik był przytarty.. czy to normalne czy tak byc nie powinno? i ewentualnie dlaczego tak sie przytarło? wie moze ktos?.. boje sie czy zamieniajac je miejscami /do sprawdzenia/ nie uszkodze drugiego czujnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.