Skocz do zawartości

swap 1.6 m43 na 2.0 m52


vman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) wiem że było dużo razy ale potrzebuje jednoznacznej odpowiedzi co jest potrzebne do wykonania kompletnego swapu. Jedni piszą że wał zostaje, drudzy że nie bo jest krótszy itp. Więc jak by ktoś obeznany w temacie poświęcił chwilę to bym był wdzięczny:) Druga sprawa to co z komputerem pokładowym i zegarami? Komputer zostaje czy też muszę zmienić żeby pokazywał np. średnie spalanie i zasięg na paliwie w zbiorniku. Zegary zostają czy też trzeba wymienić żeby działały np. spalanie chwilowe ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to takie nie opłacalne ale szkoda mi mojej budy bo jest naprawdę zadbana, brak korozji, podłoga wygląda jak prosto z fabryki, zawieszenie bez grama luzów i tak że nie skorodowane :) środek czarna skóra bez przetarć, klima dwustrefowa i pełny komputer pokładowy :) a co do hamulców to jeśli masz bębny na tyle to musisz wymienić, ja akurat mam tarcze przód i tył :) Koszt silnika z osprzętem i wiązką to jakieś 1500, robocizna odpada bo będę przekładał sam :)

satysfakcja jeżdżenia czymś zrobionym własnoręcznie bezcenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj tylko jak masz możliwości to zmieniając silnik wszyscy by pisali żeby wkładać 2.8 tylko że znaleść taki silnik nie zajechany jest trudno większość to złomy pogazowane z gigantycznymi przebiegami i od kilku lat nie widziały zmiany oleju jak masz zdrowy 2.0 to wkładaj i nawet się nie zastanawiaj kup kompletny z osprzętem wał dyfer skrzynia zostaje oczywiście zegary 6cyl.przedni stabilizator układ hamulcowy masz taki sam jak 2.8 czyli zostaje.OBC trzeba przeprogramować robi się to programem Dis lub Inpa NCS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedz :D ale czy wał i dyfer nie mogą zostać? oczywiście dyfer z 1.6 może mieć inne przełożenie ale powinien raczej pasować. A czy wał jest faktycznie krótszy niż w 1.6 ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.