Skocz do zawartości

Podłaczenie wzmacniacza navi profesional E92


dennis36_E92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie czy ktos mi podpowie jak podłaczyc wzmacniacz nie ori do navi professional za pomoca takiego uzadzenia http://allegro.pl/konwerter-przetwornik-glosnik-wzmacniacz-rca-cincz-i5005353919.html

 

potrzebny mi jest schemat gdzie sa podlaczone tylnie glosniki.

ktos z was cos takiego robił? zdaje to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis złącz znajdziesz na stronie http://www.studio24.prv.pl/ . Podpinasz konwerter pod wyjścia głośnikowe (nie odpala mi się link, bo mam z allegro jakiś problem, więc nie wiem co wybrałeś). Wiele wzmacniaczy posiada wejścia wysokonapięciowe, które niwelują potrzebę stosowania tego typu układów (tych niskiej klasy). Nie wiem jaki masz wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wzmacniacz to MAGNAT EDITION MONO 1400W. kolego orientujesz sie jak to bedzie grało gdy podłacze to razem ze skrzynia basowa JBL GT5 1204BR do audio typu stereo? ponieważ bardzo slobo mi to gra i chciałbm podniesc nieco tego jakos dokladajac ten sprzet. wczesniej ten sprzet grał mi winnym aucie i bylem bardzo zadowolony lecz nie wiem jak to bedzie grac tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja stereo ma wiele wad i ograniczeń. Dołożenie subwoofera może tylko częściowo coś zmienić. Sam ocenisz czy będzie to zmiana na plus. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz po podłączeniu tego co masz w swoim samochodzie. Muzyka to nie tylko bas. Wzmacniacz ten nie posiada wejść High Input, więc potrzebujesz zewnętrznego konwertera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wzmacniacz monofoniczny. Nie podłączysz pod niego tylnych głośników i subwoofera. Jeżeli dysponujesz środkami na poziomie klasy komponentów, które wymieniasz, to niewiele jesteś w stanie zrobić. Dużą bolączką tego systemu jest zastosowana korekcja i brak tweeterów. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana głośników przednich na coś odpowiedniej klasy i zastosowanie właściwego wzmacniacza mocy. Jeżeli jednak masz bardzo ograniczony budżet, to możesz próbować dołożyć tweetery (pamiętając o ich filtracji), zainstalować ten swój subwoofer ze wzmacniaczem i zgrać to sensownie. Tylnych głośników nie ruszaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze kolego mam do Ciebie dwa pytania, bo tak sobie przemyslałem ze chce zmienic z przodu glosniki bo w zasadzie to one charcza i tu moje pytanie powiedz mi jak mam podłaczyc tweetery?? bo chce je dolozyc. a drugie pytanie jakie uwazasz glosniki na przod bedą na poziomie?? Ja jestem w tym kompletnie zielony dlatego prosze o poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.