Skocz do zawartości

klima z R-12- czym zastąpić ten gaz?


wodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Polczynska 70 w Wawie, tam mi naprawiali w Toyocie Camry tez mialem R12. Gosc bedzie wiedzial co zrobic z twoja kima. A trafilem tam przez warsztat w Kobylce wlasnie, gdzie Pan stwierdzil bez diagnostyki ze bedzie uszczelnial chlodnice i wstepna cena to byla 800 zeta. Na polczynskiej mi zalatwil w 30 min nabcie, wymiane oleju i dodal od razu barwnika, zeby w razie wyciekow drobnych zdiagnozowac - cena byla taka jak przez telefon - 200 zeta i okazalo sie pozniej ze w zasadzie mam szczelna,

Wczesniej robilem w Zabkach tez, ale tam za samo nabicie prawie 400 zeta mnie skasowali, wiec wiecej nie chcialem jechac, a poztym podejrzewam, ze ktos mi wla olej syntetyczny do klimy wczesniej. Po wymianie na polczynskiej juz bylo oki i nic nie wyciekalo.

 

Galen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można rozróżnić po zaworkach do nabijania. Sprawa wygląda tak: obydwa typy klimy mają dwa zaworki: większy i mniejszy.

klimy na R-134 mają zaworki większego rozmiaru (średnicy) od klim na freon. Najłatwiej Ci bedzie jak miałbyś możliwość porównania swojego auta z autem, którego klima bankowo śmiga na R-134. Jeśli będziesz miał zawory tej samej wielkości tzn. ze masz r-134, jezeli mniejsze - masz freon.

Ok, tylko z tropu zbiło mnie to, że w siódemce mojego kumpla były takie same przyłącza jak u mnie, a gaz R-134. Ogarnąłem jednak temat, bo odnalazłem tabliczkę na sprężarce i jest jak wół R-12. Jutro jestem już umówiony w warsztacie na nabijanie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Gość wydał mi się konkretny i przede wszystkim wie o czym mówi.

Wodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.