Skocz do zawartości

Ile za e46 benzyna?


kurasvip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój 1post także jeżeli w złym dziale piszę to proszę o przeniesienie :)

 

załóżmy że interesuje mnie e46 benzyna w kombi, rocznik DO około 2003(wiadomo że liczy się stan auta a nie rocznik)

 

wiem napewno że nie trafi się rodzynek, do którego nie trzeba nic dokładać i inwestować no chyba że mam worek złota, ale to raczej nie możliwe :D

 

pytanie moje jest ile trzeba by było mieć gotówki na w miare zdrową i zadbaną e46 o podanych kryteriach?

 

przeglądając allegro rozbieżności w cenach są ogromne, dlatego pytam tutaj Was jako znawców tematu

 

jeszcze jedno pytanie odnośnie utrzymania i kosztów napraw:

 

jaka cena za komplet rozrządu, amortyzatory i ogólnie rzeczy które są bolączką e46?

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie silniki? 4 cylindry? (moim zdaniem kaszana) i wtedy będzie Cię obchodzić cena rozrządu i inny ch pierdół.

 

Benzynowe R6 do tego M52 jak są zadbane to nie obchodzi Cię jakiś rozrząd. Możesz kupić od 2l-2,8l porządne silniki najlepsze jakie były montowane w e46. Potem M54 już są mniej udane, ale nadale lepsze od 4 cylindrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkretną odpowiedź, dopiero co się zagłębiam w tematyke benzyniaków e46, no ale wiadomo opinie ludzi którzy jeżdżą są najlepsze bo z własnego doświadczenia..

 

czasami na allegro widze za 10tys zł ładne e46 benzynka, ale za taką kwote mam sobie odpuścić, bo to zdecydowanie za mało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, znajomego kupił za 4 tys zł E46, benzyniaka R6.

Teraz się szczyci, że ja wydałem 20 pare patyków a on 4 :mrgreen: ( I jak tu takich debili nie robić w ciula? :mad2: )

Te za 10 to szroty w 99%

 

Co do rozrządu w R4, sprawdzasz czy nie ma luzu i tyle.

Udało mi się trafić na sprawny silnik R4 143 - 150 hp (ponad 10 tys zrobione ) w półroku. UWAGA.. ZERO BŁĘDÓW W KOMPUTERZE SPRAWDZANE KILKA RAZY W CIĄGU TEGO PRZEBIEGU

Da się trafić na sprawną jednostkę, ale nie za 10-15 tys. Porobilem sobie duzo rzeczy ( ale z mojego własnego widzimisie)

Gdybym wybierał drugi raz to wziąłbym 2.8 lub 3.0, ale to już za większe pieniądze.

Dlatego tego potworka 150 konnego zostawię w ramach oszczędności, a R6 do latania na wakacje ;)

Za tę kasę nie kupisz polifta 3.0 czy tam 2.8 :) sprawnego w dobrym stanie.

 

Miałem taką akcje, że zobaczyłem oo fajna beta e46 stoi, prawdopodobnie 6 garów... Podchodzę aby porównać wygląd wizualny.

Panie.. Moje auto przy tym to jak z salonu by chwile temu wyjechało. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być polift, może być starszy troche rocznik, może być również silnik 1.8

Za 10-12tys coś kupi dobrego?

 

Cześć,

dla przykładu, ja kupiłem jakiś tydzień temu E-46 2003 rocznik w silniku 1.8 116km z opłatami wyszła 15 koła bo to sprowadzony. Z wyposażenia i ogólnej pracy samochodu jestem bardzo zadowolony, szukałem trochę czasu i są naprawdę różne egzemplarze... To czy kupisz dobre auto do 10-12 tys zależy od wielu rzeczy, gdzie kupujesz, od kogo, skąd jest samochód i jaką miał przeszłość. Co kto lubi, dla mnie te niespełna 120 kuców wystarcza do komfortowego przemieszczania się do pracy, rodziny i w weekend skromne 200km zrobić jest według mnie ok. Ze spalaniem się mieszczę w 8.5 litrach w cyklu mieszanym więc jeśli myślałeś nad tym, jestem w stanie polecić. Pozdrawiam! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pare dni temu kolega kupił 320i w touringu z 2002 za niecałe 12tys. Potwierdzone 246tys przebiegu, straszny golas (nawet klima ręczna), coś tam było malowane, jakaś szpachla gdzieś ale ogólnie wygląda na zadbany i dobrze rokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.