Skocz do zawartości

[E39 523i] Zatrzymujące wycieraczki szyby przedniej


karolsss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z wycieraczkami przednimi. Z góry zaznaczam, że nie jest to problem mechaniczny. Ramiona, silnik wszystko ok.

Problem zaczął się po wymianie silnika. Stary zatarł się (tzn. w środku ten ślimak poleciał). A więc problem polega na tym, że :

1) Wycieraczki w trybie pracy stałej nie zatrzymują się(pozycja 2 i 3 w górę)( tryb pracy ciągłej szybki i wolny).

2) Przy pojedynczym załączeniu(popchnięcie manetki w dół) potrafią się zatrzymać

3) Przy nastawie ręcznej(pierwsza pozycja w górę) szybko - wolno też się zacinają.

Zatrzymanie pracy występuje nieregularnie. Czasami zatrzymają się raz, wystarczy jeszcze raz wcisnąć pojedynczy obrót i wracają. Czasami podczas jednego obrotu muszę włączać manetką kilkukrotnie. Zauważyłem, że jeżeli przytrzymam pojedynczy obrót manetką, wtedy się nie zacinają.

Tu rodzi się pytanie - czy to nie wina jakiegoś przekaźnika? Manetka daje sygnał na cewkę, a przekaźnik nie ma podtrzymania, lub wypalony styk? Czy w e39 sygnał z manetki idzie do jakiegoś sterownika, który przekazuje sygnał dalej?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wymieniony na nowy czy używka?

Oryginalny mam nadzieję?

Wygląda na to że obwód gdzieś się przerywa, nie ma dobrego styku na połączeniach.

Ja bym zaczął od sprawdzenia połączeń przy silniczku który wymieniałeś.

Druga sprawa to zatarty silnik jak dostawał napięcie to zabezpieczenie przeciążeniowe musiało zadziałać i kto wie ile razy zanim wymieniłeś silniczek na nowy, może tam tkwi problem? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poskąpiłem i kupiłem nowy ale zamiennik. Druga sprawa - teraz mrozu powiedzmy, że nie ma. Zatrzymywanie prawie nie występuje. Czyżby woda zamarzała w "łożyskach" ? Aktualnie nie mam czasu, ale w sobotę to sprawdzę. Teraz też trochę żałuję, że nie kupiłem używanego silnika.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.