Skocz do zawartości

e90/ e91 uszczelka drzwi/ prowadnica szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moze ktoś wie jak wymienic krok po kroku uszczelke drzwi/szyby Bmw e90/ e91 , nr 3 ze schematu http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_5730-mechanizm-szyby-drzwi-przednich/vVC50273 , podpowiem ze to jest to uszczelka na górnym rancie drzwi ( taka z zamszem / filcem / flockiem , roznie mowia na to). Ta uszczelka jest rowniez prowadnicą szyby. Dziękuje za wszelką pomoc. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie uszczelki prowadzacej szybe rozebranie bocznej tapicerki drzwi jest najbardziej pracochlonna czynnoscia.

Zazwyczaj sie ona konczy/zaczyna w polowie szyny na ktorej jezdzi szyba.

Montuje sie ja(do szyny) na srubke,klips lub nit rozprezny (rzadko na sam wcisk) w zaleznosci od modelu.

Jak chciales wymienic wewnetrzna uszczelke szyby nie demontujac tapicerki drzwi???

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie do końca się z tym zgodze co napisales.... Zobacz na tym filmiku poniżej, od 5 minuty masz pokazane jak koles wyciaga tą uszczelke demontujac osłone słupka, a potem sobie ją z powrotem wsadza bez zadnych spinek etc. Nie wiem tylko jak to sie rozbiera od strony lusterka i jak tam z powrotem sie tą uszczelka tam wsadza. Za jakies wskazówki bedę wdzięczny. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta metoda to druciarstwo bo w tym stylu nie mozna sprawdzic poprawnego ulozenia uszczelki na dole ktora trzeba dopchnac palcem by przylegala rowno.

Portoryk na filmie najpierw nalozyl ja na listewke i pchnal do dolu,gdy zaczal ukladac slupek guma mogla sie odksztalcic u dolu popychana ku gorze.

Najpierw gume wpychasz(ukladasz) na gorze pozniej dopiero jedziesz w dol..

Moze sie udac wepchnac za pierwszym razem a moze i za trzecim.

Jak wlozysz poprawnie uszczelke do dolu z drugiej strony gdzie nie masz listewki ktora ja pchnie do dolu i ja przyklepie(patykiem??)?

Nawet jezeli ta uszczelka jest na sam wcisk to i tak trzeba zdemontowac tapicerke drzwi.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.