Skocz do zawartości

Dlaczego komputer wybrał język francuski ???


T.Marshall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kłopot z moim e39 530d automat 2003 rok. Samochód mam od miesiąca, w tym czasie zrobiłem nim jakieś 3000km bez żadnych niespodzianek. Odkąd go kupiłem, komunikaty na licznikach wyświetlał po angielsku. Auto ma duży komputer do nawigacji 16:9 z Polskim softem. Niestety w menu tego komputera nie mam ustawiania języka tylko ew. jednostki temperatury, spalania i odległości. Ale do rzeczy. Ustawiłem ogrzewanie webasto na konkretną godzinę dnia poprzedniego i następnego dnia rano gdy wszedłem do cieplutkiego samochodu zobaczyłem zamiast PRE-HEATING jakiś dziwny komunikat o dogrzewaniu świec żarowych tj. w jakimś dziwnym jezyku. To samo tyczy się innych pozycji wyświetlanych na pasku pod zegarami. Przekopałem internet i rozwiązania nie znalazłem tj.

- przyciśnięcie prawego przycisku na desce i kluczyk na 1 nie wywołuje u mnie zmiany języka tylko testy

- odkodowanie testów i wejście w test numer 10 też nic nie daje bo mam tylko LAND 06 F bez możliwości zmiany

 

Sytuacja dziwna o tyle, że samochód komunikował się cały czas ze mną po angielsku a teraz nie mam tego języka w kompie. Samochód przywieziony został z Niemiec i tylko tam jeździł, rozumiem że jakby coś się zresetowało to wrócił by do niemieckiego ale skąd ten cholerny francuski. Wkurza mnie to strasznie bo jak mi coś wyświetla na checku to nie wiem czy chodzi o płyn do spryskiwacza, nie zamknięte drzwi czy żarówkę od tablicy rejestracyjnej......

 

Pomóżcie koledzy :wink: Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK ale rozwiązanie problemu zajęło mi w sumie dwa dni. Usterka była wręcz idiotyczna. Nie wiem czy wina leży po stronie mapy czy też wgranego softu do kompa. Jak w MENU ustawię fotoradary na ON mam język angielski, natomiast jak OFF włącza się francuski. Zmiana języka następuje tylko na zegarach bo na ekranie kompa wszystko jest cały czas po Polsku. Bez sensu ale najważniejsze, że problem się rozwiązał. Łączyłem problem z programowaniem webasto a zapomniałem, że wyłączyłem fotoradary jak byłem w Krakowie bo mnie szlag trafiał jak co minutę mnie ostrzegał przed fotoradarami których nie ma. Druga rzecz, jak fotoradary są włączone do laska z mapy mówi OK np. "skręć w drogę 9-7-7" a jak fotoradary wyłączę to mówi z błędami np. "skręć w drogę 9-100-7-7" musi być jakiś konflikt oprogramowania. Będę jeździł po prostu z włączonymi fotoradarami a jak mnie to będzie denerwować to mam drugą identyczną mapę ale bez bazy radarów i z niej będę korzystał. W każdym razie temat do zamknięcia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.