Skocz do zawartości

e91 320d WBAVU31030KY10802 subiektywna opinia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

http://otomoto.pl/bmw-320-diesel-kombi-163km-prywatnie-C35401453.html

VIN: WBAVU31030KY10802

Cena nieadekwatna do przebiegu, roku produkcji oraz wyposażenia ale miałem blisko więc podjechałem obejrzeć autko - trochę dla rozrywki, trochę dla wzbogacenia doświadczenia.

Poniżej moja subiektywna opinia, być może zaoszczędzi komuś czasu:

- w ogłoszeniu rok produkcji 2006, wg numeru VIN 2005

- wg ogłoszenia moc silnika to 163 KM, wg VIN autko ma tzw Power Reduction - sprzedający przyznał, ze autko ma moc obniżoną do 110 kW

- wg sprzedającego malowany jedynie tylny zderzak, wg mnie malowane również obydwa tylne błotniki + szczeliny pomiędzy elementami z tyłu nierówne

- wg ogłoszenia przebieg 204000 km, wg mnie dużo więcej ze wskazaniem na dużo - wnętrze mocno wyeksploatowane żeby nie napisać ściorane

- wg sprzedającego autko sprowadzone osobiście z Belgii na własny użytek, wg mnie auto sprowadzone na handel - oczywiście dokumentu car pass brak

- jazdę próbną sobie darowałem :)

- na plus kolor samochodu, e91 w tym kolorze prezenetuje się naprawde super :)

 

Na koniec mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników - na obydwu przednich reflektorach widniał znaczek valeo - czy to jednoznacznie świadczy o tym, że zostały wymienione czy też valeo robi reflektory na pierwszy montaż do BMW i z ich własnym logiem są montowane?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę kolego że szukasz już auta prawie rok .Piszesz że cena nie adekwatna do przebiegu i stanu ,"nie byłem ,nie oglądałem,ale wiem ile kosztuje w Niemczech bmw . Może warto się samemu wybrać do Niemiec i sobie przytargać wtedy zobaczysz ile trzeba zapłacić za auto w całości z tym przebiegiem. 2 tyg.temu przywiozłem e91 320d 2005 r, z przebiegiem 227 tyś ,wyposażenie bez fajerwerków za cenę 5700 euro plus transport +tablice,jak myślisz za ile powinienem sprzedać to auto?

Przecież dobrze wiesz że auta w Polsce są tańsze niż w Niemczech dlaczego ? na pewno się orientujesz, a pomimo to szukasz.

Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia w poszukiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę kolego że szukasz już auta prawie rok .Piszesz że cena nie adekwatna do przebiegu i stanu ,"nie byłem ,nie oglądałem,ale wiem ile kosztuje w Niemczech bmw . Może warto się samemu wybrać do Niemiec i sobie przytargać wtedy zobaczysz ile trzeba zapłacić za auto w całości z tym przebiegiem. 2 tyg.temu przywiozłem e91 320d 2005 r, z przebiegiem 227 tyś ,wyposażenie bez fajerwerków za cenę 5700 euro plus transport +tablice,jak myślisz za ile powinienem sprzedać to auto?

Przecież dobrze wiesz że auta w Polsce są tańsze niż w Niemczech dlaczego ? na pewno się orientujesz, a pomimo to szukasz.

Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia w poszukiwaniu.

Wszyscy o tym wiedzą, udają tylko przed samym sobą, że może być inaczej. I jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej e90 320-stka kosztowała mnie 5700 euro +koszty wystawiłem ją za 26900 dzwonią i pytają czemu tak drogo ku..a a ja się pytam czy zaryzykował by który wyłożyć 25 koła żeby zarobić tysiaka? Przywieziona w całości nie kręcona od właściciela ,książka ,2 klucze 2 komplety kół , książka prowadzona do 150 tyś mogłem spokojnie urwać z licznika 30 tyś wtedy było by ok ? cena była by adekwatna do przebiegu? Ale nie będę robił z siebie szmaty dla paru złoty,i tym się różnię od większości handlarzy.Znam łebków co na handlu autami dorobili się własnej chaty mając po 20-30 lat, pewnie wiecie co przywozili,będąc uczciwym w tym biznesie można się nabawić co najwyżej depresji.Bywam u nich w tzw garażach ,kręcą,łatają ,dorabiają ,malują itp i biznes się kręci. Przyjdzie sprzedać po kosztach albo nawet stracić i nikt niech nie piszę że się użalam ,jakbym przywiózł jakiego wyje..a i zrobił to by człowiek był na plusie ale jak się przywiezie uczciwie auto to nikt nie chce kupić.Taka prawda. Edytowane przez leonard1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz , tylko wiesz do tego trzeba nie mieć serca i rodziny,bo widzę jak tzw znajomi często zmieniają numery telefonów i sprzedają pod galerią lub pod lidlem ,czemu nie zaproszą klienta do domu żeby normalnie sprzedać auto, napić się z klientem kawy, pogadać?

Ludzie wolą kupować takie perełki jak poniżej link.

 

http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:3__bmw_er_series,frn:2005-01,prx:6001,vcg:limousine/pg:vipcar/204551169.html

 

 

Pozdro dla trzeźwo myślących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprzedawac uczciwie auta ale to nie może być Twoje zrodlo utrzymania . Ja sprowadzam nieraz auta do Polski ale biore auta tylko pewne , od moich niemieckich znajomych , nie kręcone , nie wałkowane itd. Nie jest to moje zrodlo utrzymania bo pracuje w Niemczech i nie musze tego robic . Jest to rodzaj hobby i dodatkowego dochodu . I nie wstydzę się kupujących zaprosić do domu na kawe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na początku, ten egzemplarz podjechałem obejrzeć trochę dla rozrywki, trochę dla wzbogacenia doświadczenia - miałem blisko i nic mnie to nie kosztowało ;)

Ale myślę, że nie można generalizować, w tej dyskusji każdy ma po części trochę racji, średnia cena takiego autka jest oczywiście wyższa niż ta w ogłoszeniu ale to nie znaczy, że komuś nie uda kupić się taniej niż > 30000 zł.

Powtórzę jednak pytanie bo mnie to ciekawi: czy na reflektorach powinno znajdować się tylko i wyłącznie logo BMW czy może być to logo producenta (w tym przypadku Valeo) i nie ma w tym nic podejrzanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewymokiem uda się kupić ponizej 30 tyś tylko że egzemplarz powypadkowy, ze skręconym z 300 tyś + licznikiem bądź zespawane z minimum dwóch... Ewentualnie dowolna kombinacja tych trzech...

Jedyne auto jakie oglądałem co jeszcze bym kupił (stan był niezły) było z dwumasą i sprzęgłem do natychmiastowej wymiany (min 3 tyś i też by wyszło 33 tyś bo udało mi się zjechać na 29500 z 32900zł ) ale skoro gościu nie miał kasy na dwumase to i średnio dbał o samochód i odpusciłem zakup... Ja na aucie nigdy nie oszczędzam i nie mam problemów z późniejszą odsprzedażą...

Co do lamp to masz datę produkcji na lampach i jeżeli się zgadza z datą produkcji auta to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.