Skocz do zawartości

Fotele sportowe


jtd

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie fotele sportowe z alkantarą w F15 ? Moim zdaniem mocno się różnią względem tych z E70/71 tylko ciągle nie wiem czy na plus czy na minus, chyba są bardziej komfortowe niż stare sporty, ale podpory boczne się nie pompują (w X3 boki w sportach się pompują :duh: ) Z kolei nowe komforty w F15 są moim zdaniem gorsze o tych starych, mają mniejsze podpory boczne, mniej mocno ściskają ciało, mniej się łamią w połowie oparcia. Czyli sporty się chyba poprawiły a komforty pogorszyły, dziwna polityka BMW moim zdaniem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komforty mam w F11 i są super, za to W E71 i F15 mam sporty w połączeniu z alkantarą. Faktycznie w stosunku do E71 w F15 są trochę bardziej komfortowe no i zdecydowanie ładniejsze ( w opcji M ) :). Jedynie co mi przeszkadza to brak elektrycznego ustawiania podparcia uda, trzeba to robić ręcznie pomimo pamięci ustawień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz super porównanie, i jak oceniasz, które lepsze do F15/F16 , gdybyś ponownie miał brać F15 to jakie fotele byś teraz wziął ?

Ja jednak lepiej się czuję w sportowych, do tego połączenie alkantary ze skórą jest dla mnie dużo wygodniejsze ( latem chłodniejsze a zimą cieplej; owszem wiem że jest wentylacja i ogrzewanie siedzeń ale to trwa ); szczególnie latem jak słoneczko w południowych ( i nawet ostatnio w Polsce) nagrzeje samochód. Jedynie gdybym małe dzieci miał to wtedy pełna skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uważasz że te fotele sportowe z F15 mają za szeroki rozstaw podpór bocznych, co dodatkowo bez możliwości ich pompowania daje efekt latania pleców prawo-lewo na zakrętach, w komfortach wydaje mi się że plecy są bardziej jak w imadle w zakrętach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem F15 to ma charakter limuzyny i nie da się nim tak pokonywać zakrętów jak E71 pomimo sztywnego zawiasa ( mam cały pakiet ). Są trochę szersze ale za to plecy mają wygodniej. Przy długich trasach (takich powyżej 1000km) to się czuje różnicę na + dla foteli z F15. Owszem komforty w F11 są jeszcze wygodniejsze ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pytasz o sporty a ja mam jedynie porównanie komforty F15 vs E71 i rzeczywiście moim zdaniem te E71 były nieco lepsze. W F15 jakość wykonania jest lepsza - moje w E71 miały tendencje do skrzypienia (ten boczny czarny element ze sterowaniem) a w F15 cisza. Natomiast główny problem dla mnie to podparcie lędzwiowe - nie ma takiego zakresu do wyregulowania w tych nowych zarówno góra / dół jak i przód / tył. Mam problemy z kręgosłupem i to jest element który niestety mnie trochę zmartwił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast główny problem dla mnie to podparcie lędzwiowe - nie ma takiego zakresu do wyregulowania w tych nowych zarówno góra / dół jak i przód / tył. Mam problemy z kręgosłupem i to jest element który niestety mnie trochę zmartwił

 

No to mnie zaskoczyłeś, bo właśnie w sportach regulacja lędźwi jest osobno na górny odcinek i osobno na dolny, do tego zakres bardzo duży. Może to przez to, że sporty są twardsze i przez to bardziej się czuje tą regulację i zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast główny problem dla mnie to podparcie lędzwiowe - nie ma takiego zakresu do wyregulowania w tych nowych zarówno góra / dół jak i przód / tył. Mam problemy z kręgosłupem i to jest element który niestety mnie trochę zmartwił

 

No to mnie zaskoczyłeś, bo właśnie w sportach regulacja lędźwi jest osobno na górny odcinek i osobno na dolny, do tego zakres bardzo duży. Może to przez to, że sporty są twardsze i przez to bardziej się czuje tą regulację i zmiany.

 

 

Jedyne zastrzeżenie to takie że akurat ja mam dolegliwość lędzwiowa w kręgosłupie i sposób w jaki ustawiam fotel dla każdego "normalnego" człowieka może być niewygodny stąd być może moja ocena jest subiektywna jeżeli nie wymaga się takiego zakresu regulacji. Natomiast fotele jakie były w e71 to były najlepsze fotele jakie miałem w życiu a szczególnie zwracam na to uwagę. Fotele były tak dobre to był jeden z czynników dlaczego zamówiłem f15 - szczególnie że zamawiałem zanim były demo i wyczytałem w necie że fotele mają być zmienione i bardziej jak w f01 niż w e70/e71. Być może tak jest ale akurat dla mnie nie są tak dobre. Oczywiście poza tym małym szczegółem postęp vs. e71 jest ogromny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.