Skocz do zawartości

Alufelgi do e61 xd


R420

Rekomendowane odpowiedzi

Jest trochę prawdy w tym co piszesz ale generalnie opony z homologacja nie muszą być. Wystarczą 4 tego samego rozmiaru (np 245/35 r19 będą wyglądały ok na 8j i 9j). Najlepiej też mieć 4 opony tego samego producenta i modelu opon choć to też nie jest warunek konieczny lecz wskazany - niestety muszę napisać że konkretny rozmiar opon będzie różnil się fizycznie (np obwodem) u różnych producentów.


Adrix... Opony z e90 średnio leżą w budzie E60. Kup sobie coś pod 5er :cool2:

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie widzę żadnego problemu w jeździe na tej samej oponie na dwóch różnych szerokościach felg. Dwa różne naciągi a obwód dalej ten sam - czyli napęd bezpieczny. Ale jeśli to januszerka to nie należy używać stylingu 225 z lżejszej e90 do cięższej e60. A wogole użycie R19 w E60/e61 xdrive?! Przecież tego sam producent nie przewidział :shock:


A w prawdziwym życiu wszystko można... Byle z głową. Pozdrawiam.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do x drive sie nie zaklada 19 calowych felg o roznych szerokosciach bo beda roznice w masie kol.


Do x - drive max maja byc 18 calowe 4 takie same felgi i 4 takie samo opony.


felga 9j jest ciezsza i szersza niz felga 8j, a naped ma sie rozkladac jednakowo przod tyl automatycznie i z tylu juz bedzie ciezej dla napedu.


Wedlug mnie takie cos mozna dac jak ma sie naped na tyl, a jak ma sie x -drive i robienie takich zabiegow to durnota.


Sam mam felge 9j przod 10j tyl ale mam naped na tyl. Do x-drive by w zyciu tego nie pchal. Ludzie sami sobie komplikuja zycie, a potem placz, bo x-drive szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za reakcję ;)

 

Jest trochę prawdy w tym co piszesz ale generalnie opony z homologacja nie muszą być. Wystarczą 4 tego samego rozmiaru (np 245/35 r19 będą wyglądały ok na 8j i 9j). Najlepiej też mieć 4 opony tego samego producenta i modelu opon choć to też nie jest warunek konieczny lecz wskazany - niestety muszę napisać że konkretny rozmiar opon będzie różnil się fizycznie (np obwodem) u różnych producentów.


Adrix... Opony z e90 średnio leżą w budzie E60. Kup sobie coś pod 5er :cool2:

 

Mnichu co byś mi polecił typowo z 5er do mojej E61? bardzo świeży zakup ;) Muszę wymyślić coś ładnego na okres letni? Najwyżej wsadzę identyczne opony na przód i tył.


https://ibb.co/C2hfjkT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrix, szczerze to do xdrive e60/61 nie ma ładnych felg.


Ja latałem na stylingu 132 (wielkie... Ciężkie.... 285/30 opona z tyłu fajnie wygląda i żre litra więcej na setkę :lol:)

Latałem na stylingu 135 jak Twoje.. Z miesiąc tylko i strasznie "utopione" te felgi przez wysokie ET.


Latałem na stylingu 350 i było spoko..


Obecnie styling 351 i felgi są pancerne... Jeszcze żadnej nie pokrzywilem.


A co podoba mi się albo miałem krótko na aucie:


BBS CH-R

Breyton GTS race

Kilka innych których nie pamiętam :duh:


A ślinie się na styling 437 ktory może obcierać ale co mi tam :lol:


Generalnie tak... Zmieniaj olej w xdrive i możesz latać na mieszanych oponach ale mierz sobie obwody co by niczego nie uwalić przed czasem. Opony z większym obwodem zawsze na tył. Ja robie tak od początku posiadania auta (8 lat) i skrzynia xdrive nadal oryginał która teraz ma 366k km. Przerobiłem mieszane ogumienie na felgach 9 i 10j. Teraz mam różne felgi.. Te same 4 opony - 60k nabite lekko i nie wiem co miałoby się od tego popsuć. Tak samo jak ktoś pisze ze dystanse zabijają napęd to mi ręce opadają. Trochę myślenia nie zabije :?


Thanos.... zobacz co pisze na tabliczce co do wymiaru opon dla xdrive. Bmw dopuszcza mieszane opony w E60 przy napędzie 4x4. Zresztą nie tylko w E60.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jak ciagnie przod i tyl to chyba najbezpieczniej dac 4 takie same felgi o takim samym ET szerokosci i 4 takie same opony. W przypadku napedu na tyl szersza opona z tylu to poprawa trakcji tez tylnich kol ale w przpadku x-drive nie widze sensu dawania szerszej opony z tylu.


No chyba, ze kwestie wizualne typowo. Ogolnie jak zerkam na auta 4x4 to 9 na 10 uzytkownikow ma 4 takie same koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam 

Posiadam bmw e60 528xi sedan xdrive

I kupiłem bbs stare z e32 jak dobrze pamiętam i czy mogę je założyć do xdrive w e60 ? Nie jestem pewny żeby xdrive się nie zepsuł więc bardzo prosił bym o pomoc

Szerokość felg i IS się różnią

Rozmiary felg:

Przód: 8Jx17H2 IS20

Tył: 9Jx17H2 IS26

Opony mam te same na 4 felgach na przodzie i jak i na tyle:

235/45 R1720240406_230046.thumb.jpg.e45cf72cd7478fcc105a39f714f37a96.jpg20240406_230421.thumb.jpg.ec67a7708f059c682bfdf812bbdc2a51.jpg

W załączniku dodaje zdjęcie felg20240406_230037.thumb.jpg.09e3ccb724eec042dea4f7348cd41eae.jpg

20240406_230043.jpg

20240406_230040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.