Skocz do zawartości

E90 318i Lekki wstrzas przy uruchamianiu auta


Vredesbyrd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeglądałem forum ale niestety nic nie znalazłem.

Nie wiem czy to właściwie jest problem, czy może to normalne.

Mianowicie czy to normalne ze podczas odpalania auta czuć jak lekko zatrzęsie autem (dokładnie w tym momencie gdy uruchamia się silnik, potem jest już normalnie - trwa to dosłownie sekundę).

Druga rzecz którą zauważyłem jest to, że na biegu jałowym, po dodaniu gwałtownie gazu też zatrzęsie autem, przy lekkim dodaniu gazu tego nie ma).

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem telepanie.

Drgania były wyczuwalne po odpaleniu przez kilkanaście sekund, ustawały gdy obroty schodziły z 1000 na 700. Przy przegazuwaniu na jałowym baaardzo odczuwalne.

 

Przyczyny jakie widzę:

1. Stary soft. Auto z 2007 roku. Jeśli nie miałeś robionej aktualizacji softu, to to wiele zmieni. Poszukaj kogoś z forum, znacznie taniej jak w ASO, mi robił kolega dziqsek.

2. Świece i cewki. Koszt części oryginalnych to odpowiednio 200+400zł. Cewki w tym silniku często padają, a świece i tak trzeba co jakiś czas wymieniać.

 

U mnie robiłem to i to, w tej samej kolejności, już po samym sofcie znacznie się poprawiło.

 

BTW, odczytywałeś błędy? Miałeś kiedyś redukcje mocy podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

A więc: Soft jest aktualny, Świece były wymienione podczas ostatniej inspekcji jakieś 15k km temu. Słyszałem o problemach z cewkami w tym silniku ale to chyba jednak nie to, ponieważ żadnych spadków mocy nie zaobserwowałem.

Generalnie problem polega na tym że zatrzęsie autem tylko w momencie odpalania, dokładnie w momencie gdy silnik zaskoczy. Trwa to dokładnie sekundkę. Natomiast na obrotach 1000 czy 800 nic nie trzęsie.

Chodzi tylko o ten sekundowy wstrząs autem w momencie gdy silnik zaskoczy (nie wiem jak dokładniej to opisać :) ) Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą jakie są objawy zużytych poduszek silnika, bo może to tu jest problem. A może jestem już przewrażliwiony i to normalne i w każdej e90 podczas uruchomienia lekko zatrzęsie, sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.