Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzi 5,2 litra. Wątkek o olejach jest na forum. Generalnie podstawa to spełnienie przez olej normy LL04

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z m-cars też nie byłem zadowolony. Serwisanci mają cie za debila. Za robote wymiane oleju chcieli odemnie 500zł (dają filtr swój a olej ja miałem przywieźć).Darowałem sobie kazałem stary zalać. Szukają jelenia jak by mi powiedzieli 150-200 z filtrem oleju to jeszcze bym dał, ale 500zł za robote którą praktycznie i tak robią to zwykłe oszustwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawa wygląda tak:

 

znajomy wymieniał rok temu cały zestaw rozrządu w aucie które wg. VINu obejmuje akcja serwisowa. Autko było kupione w salonie PL jako nowe i sumiennie serwisowane. Naprawa jak wiadomo należała do bardzo drogich i w związku z tym pytanie zanim zrobi awanturę pismami itd: czy jest szansa odzyskać pieniądze (część/całość) za wymienione rozrząd? Skoro BMW przyznaje się i robi to teraz darmowo to powinno wziąć odpowiedzialność finansową za wymianę owego łańcucha i w autach które już mają wymienione. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawa wygląda tak:

 

znajomy wymieniał rok temu cały zestaw rozrządu w aucie które wg. VINu obejmuje akcja serwisowa. Autko było kupione w salonie PL jako nowe i sumiennie serwisowane. Naprawa jak wiadomo należała do bardzo drogich i w związku z tym pytanie zanim zrobi awanturę pismami itd: czy jest szansa odzyskać pieniądze (część/całość) za wymienione rozrząd? Skoro BMW przyznaje się i robi to teraz darmowo to powinno wziąć odpowiedzialność finansową za wymianę owego łańcucha i w autach które już mają wymienione. Pozdrawiam

Raczej marne szanse. Akcja jest tylko na napinacz. Rozrządu jest wymieniany tylko jeśli lancuch jest faktycznie zużyty - średnio raz na kilkadziesiąt silników z tych które podlegają alcji. Bmw nie ma w tym momencie jak stwierdzić czy u znajomego powinien być wymieniony cały rozrząd.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwolą sobie na to żeby zwracać kasę ...

 

jednej osobie zwrócą to wszyscy będą chcieć bo pewnie takich przypadków było wiele...

Nie sądzę by było dużo takich przypadków. Jeśli samo bmw uznało że jest konieczną wymiana, to myślę że jest szansa przynajmniej na częściowy zwrot. Spróbować warto.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na akcji serwisowej w bmw lublin.

W aucie wymienili tylko napinacz przebieg 210 tys. przy oddawaniu auta poinformowali mnie że na 90 procent bd wymieniony cały rozrząd no ale skączyło się tylko na napinaczu. Po pytaniu o gwarancje poinformowali mnie że nie ma zadnej gwarancji, a nawet gdyby wymienili cały rozrząd tez nie dają żadnej gwarancji. Gwarancja by była gdybym sam zapłacił za naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na akcji serwisowej w bmw lublin.

W aucie wymienili tylko napinacz przebieg 210 tys. przy oddawaniu auta poinformowali mnie że na 90 procent bd wymieniony cały rozrząd no ale skączyło się tylko na napinaczu. Po pytaniu o gwarancje poinformowali mnie że nie ma zadnej gwarancji, a nawet gdyby wymienili cały rozrząd tez nie dają żadnej gwarancji. Gwarancja by była gdybym sam zapłacił za naprawe.

 

Nie sądzę aby w jednym ASO dawali gwarancję, a w innym nie. Inaczej - być może BMW Lublin jest niedoinformowane, że gwarancję zapewnia BMW jako producent, a nie poszczególne ASO.

------------------------------

BieMdablju

------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien kolego aso 210 tys i sam napinacz dziwi mnie to zeby łańcuch byl dobry???:)

 

Nie ma reguły. Rozmawiałem z doradcą klienta który był "opiekunem" mojego auta i powiedział mi, że napinacz wymieniany jest obligatoryjnie, natomiast łańcuchy w zależności od pomiarów. Urządzenie pomiarowe niby podłączone jest do sieci i automatycznie wysyła wynik do centrali BMW także nie powinno być mowy o jakiś przekrętach, aczkolwiek wiadomo, że w praktyce można obejść wszystko. Ja mam przebieg niecałe 190 tyś i wymieniane miałem wszystko, mój znajomy też był w Bawarii w Katowicach i przy jego przebiegu 230 tyś wymieniono tylko napinacz. Od razu zaznaczam, że mój przebieg jest sprawdzony, kolegi nie.

------------------------------

BieMdablju

------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie nie ma reguły ja mam 100 tys i mailem wymieniane wszystko org przebieg wszystko jest wklepane w systemie co bylo robione i kiedy itp i gwarancja jest na 2 lata , 100 tys km i powiedzieli mi ze jest to poprawiony rozrząd 2014 ,bo dopiero nowa seria silnikow co wyszla w 2014 B47 jest poprawiona i podobno ma nie byc juz problemu z rozrządem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na akcji serwisowej w bmw lublin.

W aucie wymienili tylko napinacz przebieg 210 tys. przy oddawaniu auta poinformowali mnie że na 90 procent bd wymieniony cały rozrząd no ale skączyło się tylko na napinaczu. Po pytaniu o gwarancje poinformowali mnie że nie ma zadnej gwarancji, a nawet gdyby wymienili cały rozrząd tez nie dają żadnej gwarancji. Gwarancja by była gdybym sam zapłacił za naprawe.

 

Robia cie w rolnika. Na kazda naprawe jest gwarancja czy odplatna czy nie. Jezeli sie zepsuje w ciagu dwoch lat, jedz i zadaj kasy, wez adwokata albo radce prawnego jezeli trzeba.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was oddawał auto do ASO w Warszawie?

 

Na podstawie tego co tu czytam w każdym ASO jest inaczej, zależy na kogo się trafi... Raz jest wszystko cacy, można przynieść swoje części itd. a w innym salonie nawet nie wiedzą o akcji serwisowej. A chciałbym żeby potraktowali mnie na poważnie a nie jak kolejnego natręta z "akcji promocyjnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś z Was oddawał auto do ASO w Warszawie?

 

Na podstawie tego co tu czytam w każdym ASO jest inaczej, zależy na kogo się trafi... Raz jest wszystko cacy, można przynieść swoje części itd. a w innym salonie nawet nie wiedzą o akcji serwisowej. A chciałbym żeby potraktowali mnie na poważnie a nie jak kolejnego natręta z "akcji promocyjnej".

Ja oddawałem do Fus'a. Jeśli masz pytania to pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.