Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

M57 w bmw to ułamek tego co N47

 

W serii 3 M57 to pewnie 10-20% diesli, ale w serii 5 czy 7 a także np w X5 to już raczej 80-90%

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

M57 w bmw to ułamek tego co N47

 

W serii 3 M57 to pewnie 10-20% diesli, ale w serii 5 czy 7 a także np w X5 to już raczej 80-90%

W serii 5 obecnie wiekszosc to 2,0 w wersji 143 184 i 218KM a od niedawna w odmianie B47 150 i 190KM. Jednak duże i ciężkie auta gdzie wiekszosc to diesel R6 jak seria 7 czy X5/X6 to jednak niewielka część sprzedaży aut bmw. Sumarycznie silników 2,0 wyprodukowano dużo więcej niż 3,0, a czasach N47 jeszcze te zmiany postępowały, ze względu na to że parametry tych silnikow weszły w rejony które wcześniej były zarezerwowane dla 3,0. Większości ludzi te 184KM lub nieco ponad 200KM w zupełności wystarcza.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega oddał do serwisu 118d w związku z akcją serwisową, po paru godzinach telefon z aso, że można przyjechać po samochód, łańcucha nie wymieniali bo wszystko w super stanie itd...po dwóch tygodniach zadzwonili, że zapraszają ponownie na sprawdzenie i jak to powiedział pan z serwisu "bardzo prawdopodobne, że łańcuch zostanie wymieniony"

Trochę to dziwne, że za pierwszym razem było wszystko ok a teraz prawdopodobnie wymienią... :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Takie pytanie dodatkowe czy przy okazji wymieniany jest olej w silniku?

Na początku myślałem, że nie ale po oglądnięciu filmu z wymianą całego rozrządu moim zdaniem, olej powinien być już wymieniony.

No ale to tylko przemyślenia kogoś kto nie jest mechanikiem ;)

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega oddał do serwisu 118d w związku z akcją serwisową, po paru godzinach telefon z aso, że można przyjechać po samochód, łańcucha nie wymieniali bo wszystko w super stanie itd...po dwóch tygodniach zadzwonili, że zapraszają ponownie na sprawdzenie i jak to powiedział pan z serwisu "bardzo prawdopodobne, że łańcuch zostanie wymieniony"

Trochę to dziwne, że za pierwszym razem było wszystko ok a teraz prawdopodobnie wymienią... :think:

 

Nie do końca wiedzieli na czym akcja polega. Mi np powiedzieli że akcja polega tylko na sprawdzeniu czy tam wszystko jest ok. Jak coś nie tak to wtedy wymieniają.

Sam wiedziałem że na 100% muszą wymienić napinacz i skontrolować całą resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Panowie to temat o akcji serwisowej!!

Toczenie durnej dyskusji nie na temat będzie skutkowało odesłaniem na długi urlop od forum!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem się na akcję serwisową z wymianą napinacza w Lublinie, stwierdzili jednak, że łańcuchy też do wymiany auto stoi już tam pare dni. Dziś dzwoni do mnie gościu, że dostał instrukcje o której wcześniej nie wiedział i aby była gwarancja na całą tą wymianę muszą wymienić olej z filtrem ale już na mój koszt czyli ponad 700zl.

Czy ktoś z was z czymś takim się już spotkał podczas tej akcji?

BMW e91 2007r 177km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zmienic ASO kolego , bo to naciaganie na kase , :) ja osobiscie nie spotkalem sie z takim podejsciem , możesz dac swoje graty i juz zakladaja ci co chcesz, 500zl za sama wymiane :duh: jedyne co cie moze uratowac to zmiana ASO :) ja z wymiane oleju+filtr , filtra powietrza , filtra paliwa , plynu hamulcowego zaplacilem 480zl za robocizne swoje graty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to już za późno na zmianę aso :D Też myślę, że to naciąganie tym bardziej przecież to oczywiste, że musisz olej zlać i jeśli muszą go wymienić to tak jak i inne części -łańcuchy napinacze itd, bo to nie moja wina, że tak jest a nie inaczej...zresztą na tym oleju przejechalem ok 1000km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odalem auto do serwisu Olszowiec Poznan rozrzad caly do wymiany gora dol napinacze itp. wszystko. olej i filter tez :) za ktory musze zaplaic [robocizny nielicza[ bo bmw nie uwzglednilo tego w akcji serwisowej ale jak sie nie weznie to gwarancji nie ma ale cene w miare dobra dali

Do srody maja zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszytskim.

 

Dziś odebrałem auto z ASO BMW w Bielsku- Białej.

Auto kupiłem tydzień temu okazalo się, że obejmuje mnie akcja na wymianę rozrządu.

Wymieniony został napinacz oraz górny łańcuch+ oczywiście wszytskie filtry i oleje.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć wszytskim.

 

Dziś odebrałem auto z ASO BMW w Bielsku- Białej.

Auto kupiłem tydzień temu okazalo się, że obejmuje mnie akcja na wymianę rozrządu.

Wymieniony został napinacz oraz górny łańcuch+ oczywiście wszytskie filtry i oleje.

 

Pozdrawiam :)

Ile cie skassowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.