Skocz do zawartości

[E46 N42] Ciężko odpala kiedy silnik jest lekko ciepły FILM


MaciejE46

Rekomendowane odpowiedzi

Problem ten występuje od kupna. W sumie nie jest to jakaś wielka wada i chyba sie nie pogarsza, ale mnie trochę wkurza.

 

Kłopoty występują wtedy kiedy silnik jest zimny, ale nie tak do końca, czyli np. po 5 godzinnym postoju. Rano i kiedy motor jest gorący nie ma żadnego problemu, odpala pięknie.

 

Trzeba go kręcić około 3s, tak mniej więcej, po prostu znacznie dłużej niż się powinno. Kiedy już odpali, pracuje normalnie, żadnego kichania czy szarpania. A kiedy go tak kręce, i wyłącze rozrusznik zanim poczuje, że juz silnik pracuje to on tak chodzi na mniej więcej 300obr/min i po chwili wskakuje na prawidłowe...

 

Tak sobie myślę, że to może być czujnik temperatury. Pokazuje za wysokie wartości, komputer myśli, że silnik jest nadal gorący i daje za mało paliwa na rozruch... :?:

Edytowane przez MaciejE46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrzuciłem na YT dwa filmiki pokazujące dokładnie co się dzieje.

 

Pierwszy, pokazuje jak pali na zimno, po nocy - idealnie, bez zastrzeżeń.

 

https://www.youtube.com/watch?v=F313gjXDqKs

 

Drugi, silnik trochę ciepły i pali ciezko, ale jak już odpali, zgasi się go i za chwile znowu to odpala pięknie, zreszta zobaczcie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0BVsdkNpQ-w

 

Jakieś pomysły, sugestie, porady? :?: :wink: Bo coraz bardziej mnie to wkurza. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.