Skocz do zawartości

330i e90 zbyt duże spalanie.


alienklb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

w moim e90 330i zauważyłem, że spalanie w mieście jest zbyt duże. licząc według dystrybutora około 20l przy spokojnej jezdzie. w trasie natomiast spala bardzo mało. około 11l przy dosyc dynamicznej jeżdze,a ostatnio przy delikatniejszej wzieła niecałe 9l.

Co może być tego przyczyna. Odma w dobrym stanie, jedynie co może być ważne nie posiadam klapek DISA( tych większych, w kolektorze, http://i.ytimg.com/vi/3QkFI9LtmFA/hqdefault.jpg). mogą one mieć wpływ na spalanie w mieście??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 20L/100 km w mieście ? Jak robisz krótkie trasy kilka razy dziennie po zakorkowanym mieście to faktycznie spalanie w tych R6 3,0 znacznie podksakuje. W takich warunkach te silniki lubią wypić, ale nie aż tyle raczej. Ja mam E90 328i i w takich warunkach spalanie wynosi około 14-16l (może maksymalnie 17l przy dynamicznej jeździe w mieście na krótkich trasach).

 

W trasie od 7 do 11l w zależności od tego jak często korzysta się z maksymalnego przyśpieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko to kwestia chęci:)

kiedyś miałeś 323i i w zimę jeżdżąc do pracy i do sklepu spalała średnio 17 w zimę a za to już w lato przy tych samych trasach około 13tu...

 

dla porównania kolega co ma 318i ostatnio mierzył to miał 16 :duh: przy takich krótkich przejazdach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w takim razie Twoje 3.0d pali Ci rowniez za duzo (jesli mowa o m57).

 

Najlepsze w tym to ze dla Ciebie to normalne spalanie a sam masz 3.0d :)

 

Nie ma opcji ze 330i pali normalnie 20 litrow, mi od 4 lat nigdy sie to nie udalo.

 

Edit:

 

* przy spokojnej jezdzie po miescie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.