Skocz do zawartości

bmw 745d 329KM brak mocy


bmw 745d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem tu nowy :D więc chciałbym się z wami wszystkimi przywitać!!!

A tak po za tym to przejdę do tematu bo nie znalazłem za wiele na temat tych silników... posiadam Bmw 745d 2005rok moc 329KM przebieg 175TKM problem tkwi w tym że auto jeździ ale brakuje mu mocy tzn. przyspiesza na pierwszym i drugim biegu praktycznie do końca gdy wrzuca trzeci lub czwarty bieg i 3-/3,5obr/min przestaje przyspieszać tak jak by odcinały się turbiny jak odpuszczę mu troszkę na chwile po chwili zacznie przyspieszać ale do momentu 3tyś obr/min lub 80-100km/h po za tym błędy które wyskakują to przepływomierz masy powietrza był zmieniony i nadal bez efektu okazało się że była uszkodzona rura intercoolera wymieniłem troszkę jest lepiej ale nadal problem pozostał przed wymiana rury praktycznie wcale nie miał mocy chłopacy którzy troszkę robią przy bmw twierdzą że muszą zdjąć kolektor ssący bo prawdo podobnie klapy w nim się nie otwierają jak powinny inny mechanik twierdzi że to wina dpf-u jeden z dpf-u bo ma dwa jest bardziej zabity według testera jeden na wolnych obrotach pokazuje 12mini barów a ten gorszy 32 mini bary błędy tez posiadają czujniki temperatury spalin i jeden czujnik ciśnienia spalin po za tym jak długo stoi na postoju jakieś 5do 10 minut zaczyna mocno kopcić na jasny kolor i do tego bardzo ostry drażniący dym to działo się już dużo wcześniej przed utratą mocy podczas jazdy lub lekkim przegonieniu to ustępowało nie było żadnego dymu moje pytanie brzmi bo już odwiedziłem kilku fachowców a każdy rozkłada ręce bo nie wie za co się zabrać czy to wina dpf, kolektora ssącego przepływomierzy turbin itp. gdzie się przyjrzeć na pierwszym miejscu a co do dymienia na postoju był podejrzany separator oleju no ale to tylko przypuszczenia chcę to naprawić a nikt nie wie za co się konkretnie zabrać może ktoś z was miał podobny problem lub zna kogos kto ogarnie konkretnie temat jestem z woj. Pomorskiego Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam. Mam identyczny problem auto przyśpiesza do pewnych obrotów i nagle brakuje jej mocy... Po odczycie błędów wychodzi 3FF0, błąd przepływomierza, podmieniłem jeden na uzywany... dalej nie działa, jutro będę miał nowy, zamontuje i sprawdzę czy to on jest przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo stoi na postoju jakieś 5 do 10 minut zaczyna mocno kopcić na jasny kolor i do tego bardzo ostry drażniący dym to działo się już dużo wcześniej przed utratą mocy podczas jazdy lub lekkim przegonieniu to ustępowało nie było żadnego dymu

Sporo się tego u Ciebie nazbierało, ale odnośnie cytowanego objawu może to wyglądać na lejące wtryski co wydaje się oczywiście bardzo dziwne w przypadku takiego przebiegu.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak... powinieneś spojrzeć na wszystkie objawy usterki nie tylko na to co pokazuje komputeek.... pokazuje dalej różnice w ilości przepływu powietrza i nowy przepływomierz nic tu nie da, kiedy inpa pokaże zupełnie inne wartości w poziomie zapchania filtrów DPF!! Jestem po naradzie jedengo z lepszych elektroników, powiedział że najlepiej będzie je usunąć ( w celu uzyskania takiego samego ciśnienia ssania na jednym i drugim rzędzie cylindrów) i dopiero później zająć się jakimkolwiek szukaniem... prawdopodobnie jeden z nich będąc zapchanym o połowę bardziej niż drugi nie pozwala uzyskać odpowiednio zgodnych parametrów w obu rzędach cylindrów. Byłem w serwisie BMW w Nowym Tomyślu. Odczytano te same błedy + błąd komunikacji z modułem webasto, błąd komunikacji z modułem keyless (otwieranie działa przy 3 klamkach a przy jedej nie, odpalanie nie działa w ogóle), błąd wszystkich świec żarowych, czy mógłby ktoś pomóc i odpowiedzieć mi na pyanie jak usunąć DPF oraz inne odczytane usterki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
To Ty zasmiecasz forum gamoniu! Jak nie umiesz czytac to tym bardziej nie zabieraj sie za pisanie! Kolega napisal ze zmienil przepływki i dalej jest to samo! Nie tykko ty jeden jestes taki błyskotliwy i spostrzegawczy... ale to juz zostawmy!! koledzy z forum ! Apelujemy o pomoc w tej kwestii! Ja noge tykko dodac ze nie jest to wina DPF! Usunąłem u siebie i dalej jest to samo:( jakby ktos mial pojecie jak zabrac się do tematu diagnozy i jakichkolwiek badan prosze pisac, moze mial ktos podobny peoblen i wie jak temu zaradzić? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.