Skocz do zawartości

E61 530d Autoalarm +12V


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki maly problem. A mianowicie czy wie ktos moze z was skad moge wziasc 12V z orginalnej wiazki do Autoalarmu?

Z tego co sie do tej pory dowiedzialem to jest on w wiazce Can-bus i podejrzewam, ze tam nie ma +12V.

Nie wiem jakie ma napiecie syrena- ta w tylnym zderzaku/nadkolu po prawej stronie? Gdzies czytalem, ze to nie takie proste wziasc z niej +12V, ale czy to prawda, to niepotwierdzone. Moze ktos z was zakladal lub opracowywal Orginalny Autoalarm w e60/e61 i wie gdzie przeplywa +12V.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zajrzyj tutaj

viewtopic.php?f=93&t=255174&hilit=+jest+sens

Jest instrukcja montażu w PDF a Małysz już doposazyl wiedz może Ci wszystko opisać.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woltomierz w łapki i na pawno znajdziesz do centralki dochodzi zasilanie

 

No tak tez myslalem, ale zanim rozkrece pol auta myslalem, ze moze ktos z was mi podpowie gdzie bede w stanie te +12V z seryjnego alarmu zapozyczyc :oops:

 

Moze opisze krotko o co mi chodzi:

 

Alarm mam seryjny od nowosci w aucie, dokupilem sobie sterownik(gadzet) do uruchamianie Webasto przez telefon.

Wszystko dziala jak nalezy- dzwonie sobie do samochodu, on przelacza mi na zajete(zadnych kosztow polaczenia) i za pare sekund oddzwania mi potwierdzajac , ze wlaczyl Webasto( ja nie odbieram, po pieciu sygnalach sie wylacza- zadnych kosztow).

Ten gadzet ma rowniez inne funkcje- zapytanie o temp. moze wlaczyc/uruchomic wlacznie trzyech innych odbiornikow itp.

Posiada rowniez funkcje powiadamiania mnie i dodatkowo jeszcze czterech innych zaprogramowanych przezemnie nr. telefonow o wlaczeniu sie alarmu samochodowego przez Sms i polaczenie telefoniczne, ale musze mu zapodac +12V z Alarmu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kable do syreny to A9-A11 na str. 14 punkt 6. Kabelbaum A verlegen. Tam jest (+).

(+) to przewód A6 lub A11 czerwono/czarny i idze że skrzynki do syreny, lusterka i modułu ultraszalowego w podsufitce.

A7 też będzie (+) i idę do lusterka.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki speed 1211.

Namierzylem te kable. ale w zasadzie nic mi one nie pomogly. Tam plynie caly czas +12V niezaleznie od tego czy alarm jest wlaczony, czy wylaczony.

Ja szukam kabla, gdzie po wlaczeniu sie Alarmu zmieni sie napiecie z 0 V na 12V, lub odwrotnie z 12V na 0 V. Ten Gadzet zapamietuje podpiete napiecie i po jego zmianie dzwoni do mnie.

Pomierzylem te kable i w zasadzie niewiele sie zmienia miedzy Alarm w uspieniu i po wlaczeniu( minimalne odchyla na Voltomirzu o pare dziesietnych).

Odlaczylem tez syrene od Alarmu i wtedy wlacza sie syrena od klaksonu...

Czy wie ktos na jakiej zasadzie wlacza sie seryjna syrena- myslalem, ze traci napiecie i to wywoluje w niej alarm- pomylilem sie :oops:

A raczej na jakiej zasadzie wywoluje sie Alarm w E61- masa jest rowniez caly czas.

Jest mozliwosc w okablowaniu alarmu znalesc kabel w ktorym zmienia sie napiecie lub masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/90ce4cb8-ed26-4599-bfc3-8e04a1a7c9d0_zps8942e288.png

Niestety az tak dobrze nie znam sie na czytaniu diagramow.

Jedyny kabel ktory moge sobie wyobrazic ze tam jest napiecie tylko podczas alarmu to zielono/czarno/niebieski przechodzacy miedzy lusterkiem a modulem ultradzwiekowym (DWAL)

lub ktorys kabel idacy z modulu ultradzwiekowego do CAS, jest to kabel zolty lub czarny ale w to raczej watpie bo sa polaczenia do szyberdachu wiedz bedzie to raczej sygnal.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales na mysli- zirlono/czarno/zolty ? Ten, ktory idzie do diody pod lusterkiem?

Raczej to tez nie bedzie to, poniewarz podczas aktywacji alarmu dioda zaczyna mrogac- czyli napiecie by sie tam zmienialo, a to z koleji powodowaloby wlaczenie nadajnika i telefonu do mnie, mimo, ze alarm by sie nie wlanczal.

Wyglada na to, ze alarm jest calkowicie sterowany Can Bus em i tu nic nie wskoram :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.