Skocz do zawartości

Jaki Nowy Akumulator? do E46 318i 2000r.


Dave_killa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam jak wyżej BMW E46 318i z 2000r. [115KM]

podgrzewane fotele

radio piooner + 4 głośniki, wzmacniacz i tuba basowa 250watt rms

 

Moje pytanie jest następujące jaki akumulator wybrać i ile Ah?

Z tergo co się dowiedziałem to najlepiej:

- BOSCH lub CENTRA FUTURA, ewentualnie KAGER, tylko ile Ah będzie odpowiednie dla mojego autka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku powinien być taki jak zaleca producent czyli sprawdzić po VIN , ale jak masz ponad standardowe obciążenia prądowe , w twoim wypadku system nagłaśniający to możesz założyć większy akumulator ale i do tego powinien być mocniejszy alternator bo aku się sam nie naładuje.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog jenoxa podaje 62 Ah, 510 A (kod: 063622ZN). Chociaż faktycznie przy takiej elektronice to może być ciut większy, dopóki pod machę wchodzi oczywiście. Tylko jeśli jeździsz same krótkie trasy na przykład to może być problem z chronicznym niedoładowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema co radzić koledze większego akumulatora jak się nie wie gdzie i ile śmiga.

 

Jak robi krótkie trasy to niema sensu lądować większy aku bo on po prostu się zniszczy.

 

Poza tym co ma akumulator do zamontowanego sprzętu grającego jak i tak alternator podczas jazdy "zasila auto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę różnie na codzien do pracy mam jakieś 7-8 km do tego z 10 km po mieście dziennie.

Dłuższe trasy 2 razy w miesiącu po 40-50 km w jedna stronę droga ekspresowa 120 przez większość trasy. Aktualnie posiadam jakiś no name 55Ah po poprzednim właścicielu. Auto ma zamontowany gaz STAG. Wymieniłem przewody zapłonowe nie dawno. Jaki aku dla moich potrzeb? Proszę o konkretne modele aku żebym mógł zamówić tak max do 350 zł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej Ci pisałem

Aku 70A i altek na 100A.

Takie są przewidziane do twojego modelu w wypadku zwiększonego poboru energii elektrycznej.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=61_1113&hg=61&fg=30&lang=pl

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL31&mospid=47631&btnr=12_0614&hg=12&fg=20&lang=pl

Na tych stronach co Ci podałem to możesz sam sprawdzić po wprowadzeniu nr VIN

Inna sprawa że jak chcesz kupować akumulator nie zależnie od zapotrzebowania na moc twojego auta tylko w zależności od posiadanego portfela to Ci nie wiele doradzimy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.