Skocz do zawartości

Niedziałające spryskiwacze reflektorów


Jaca_Jajcarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kilku dni mam problem z niedziałającymi spryskiwaczami reflektorów tzn. xenonów. Niby problem nie dużo, bo płynu ubywa wolniej ;) ale jednak chciałbym się tego problemu pozbyć.

Wydaje mi się, że zaczęło się to od momentu, jak pokazała mi się informacja, że brakuje płynu do spryskiwaczy/jest go bardzo mało. Wcześniej mi się to nie zdarzyło, zawsze dolewałem raz na jakiś czas, zanim wyskoczyła informacja, że płynu jest za mało. Tym razem Żona jeździła i płyn się dość szybko skończył ;)

Płynu dolałem po korek i od tamtej pory na szybę tylną i przednią płyn leci, a na reflektory nic...

Szukałem co może być tego przyczyną i w odmętach internetu gdzieś ktoś wspominał, że być może jakieś dysze się zapowietrzyły.

Czy ktoś wie może jak odpowietrzyć te dysze ? Albo może jakiś inny powód awarii ?

Zaraz wyjazd na Święta i sporo km do zrobienia, przydałyby się naprawione spryski...

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę i to nawet zabawne.

Silniczki są oba w zbiorniku z płynem do spryskiwaczy. ...

A zbiornik w prawym przednim błotniku, dostęp po zdjęciu plastikowego nadkola.

Czy jak włączysz światła i pryśniesz na szybę to słychać dwa silniczki (tak jest zawsz za pierwszym razem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki są dwa, obydwa od tego samego czy np. jeden do szyb a drugi do reflektorów ?

Nie mogłem dzisiaj tego sprawdzić, bo choroba rozłożyła całą rodzinkę :/ jak tylko sprawdzę to napiszę.

Gdzieś czytałem, że przy reflektorach są jakieś elementy, które można odpowietrzyć. Mogły się one zapowietrzyć przy stosowaniu spryskiwaczy przy braku płynu. Nie mogę jednak tego wpisu znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik był przepalony, wymieniony, spryskiwacze działają, dziękuję za pomoc :)

Ciekaw jestem tylko czemu się przepalił...

 

A tak przy temacie to czy muszą być obecne wszystkie bezpieczniki ? Tzn cała tablica musi być pełna ? Bo brakuje kilku i nie wiem czy się martwić... :P

I czy reflektory xenon dynamic obracają się w lewo i prawo czy tylko w prawo ? Bo mi teraz obracają się tylko w prawo i nie pamiętam jak było wcześniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.