Skocz do zawartości

Webasto - E90 LIFT


davvson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

szukałem ale nie znalazłem.

Mam E90, 318D z webasto. Nie mam i-drive, nie ma tez climatronic. Webasto mogę uruchomić z dodatkowego pilota na którym mam ON/OFF.

 

Gdy kliknę ON, dioda zaczyna migać. Webasto się uruchamia (słysze jak chodzi), jednakże mam wrażenie, że niczego nie ogrzewa. Na pewno powietrze nie wpada do kabiny, slysze jedynie jego dźwięk.

 

Czy macie jakieś z tym doświadczenie? Po ok 25-30 min, webasto samoczynnie się wyłącza. Nie wiem czy silnik jest dogrzany, wiem natomiast, ze zadne cieplo powietrze nie wpadlo do środka auto.

 

Co może być nie tak? Czy jest jakis specjalny sposób uruchamiania webasto poza klikiem na On? czy są jakieś warunki konieczne (Mam paliwo, aku jest mocne).

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Oooo, nareszcie ktoś z webasto w LCI :)

Do kompletu potrzebna jest jeszcze temperatura otoczenia (ile konkretnie to nie pamiętam ale poniżej 5 stopni odpala na 100%). Rozumiem że wentylacja dmucha tylko zimnym. Jeśli jest włączone dogrzewanie to dmucha naprawdę ciepłym powietrzem.

Jeśli nie masz climatronika to jestem ciekawy jak jest sterowane Twoje Webasto. Znam dwa sposoby podłączenia Webasto i Twój układ podchodzi pod "in-line" czyli niezależnie od autka. W tym układzie piecyk nagrzewa cały płyn chłodzenia i silnik, stąd zajmie mu dłużej nagrzanie całości i kabiny. 30 minut powinno jednak wystarczyć do nagrzania także kabiny, a już na pewno powinno dmuchać ciepłym. Jak wygląda Twój pilot? Jeśli to mały pilot Webasto to prawdopodobnie może nie być innego sposobu włączenia Webasto. Ważne jest także jaka dioda zapala się na pilocie Webasto - jeśli zielona to włączasz tylko przewietrzanie, jeśli czerwona to ustawiony jest tryb dogrzewania.

Pozdrawiam

Matrix2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

 

 

auto mam jakieś 3 miechy.

 

1 oznaka działania była taka, że jak włączałem na zimny silniku i było dość chłodno na dworze, to fakt - webasto dymił (coś chodziło). Jednak wietrzenienia (nawet zimnego brak)

2 oznaka, jak już jakiś czas jeździłem - silnik był już ciepły i potem stanąłem.... siedząc w chacie kliknąłem na pilot - nagle włączyło się cieple wietrzenie.

 

 

Od tamtej pory, mam wrażenie - że ani nie grzeje silnika (nie wiem jak to sprawdzić) a już w żadnym wypadku, nie włącza się żadne wietrzenie (ani ciepłe, ani zimne).

 

Pilot wygląda tak. Tylko widziałem czerwoną diodę, webasto chodzi, bo słyszy taki dźwięk, ale nic innego.....

 

http://s13.postimg.org/sj6opbt2v/IMG_0035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie mam pewności jak to powinno działać w aucie bez klimatronika ale wygląda na to że nie jest uruchamiana dmuchawa. W układzie Webasto "in-line" działającym niezależnie od BMW, wentylatorem steruje centralka Webasto. Jest w układzie podłączony specjalny przekaźnik, który po uruchomieniu piecyka przejmuje sterowanie wentylatorem i uruchamia go z prędkością bodajże 1/3 mocy maksymalnej. Jeśli nie włącza dmuchawy, to albo ten przekaźnik nie działa (może wypadło jakieś złącze) albo coś jest nie tak z centralką Webasto. Centralka steruje także pompą wody, więc jeżeli piecyk działa dłużej niż kilka minut to raczej oznacza że ta pompka działa.

Żeby sprawdzić czy działa piecyk i podgrzewa płyn chłodzący to wystarczy dotknąć przewodów płynu chłodzącego w komorze silnika po porannym uruchomieniu samego piecyka na 20-30 minut. Webasto utrzymuje temperaturę płynu na poziomie 70 stopni czyli nie da się pomylić.

 

Matrix2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie mam pewności jak to powinno działać w aucie bez klimatronika ale wygląda na to że nie jest uruchamiana dmuchawa"

 

 

Było tak raz, ale już nigdy więcej, że na ciepłym silniku, siedząc w środku bez kluczyka środku - po włączeniu webasto zaczęło dmuchać. Od tej chwili nigdy więcej to już nie zadziałało.

 

Dzięki za odpowiedź, sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w e90 z 2005r. tez dmucha ale caly czas chlodnym powietrzem. Piecyk chodzi i spaliny wydala, nawiew dmucha ale powietrze jest chlodne.

Na pilocie innym niz kolega wyzej pokazał zapala sie zielona dioda. Tez nie mam pojecia czemu cieplo nie leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.