Skocz do zawartości

520i M54 B22 wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów


Wasa 73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmienilem uczeczelke przy regeneracji VANOSOW i wyglada ze mechanik nie dal silikonu na polksiezycach od strony sciany grodziowej gdzie lekko sie poci.

 

od wymiany minelo niecale 6 miesiacy i max 4k km.

 

moje pytanie czy po demontazu i doszczelnieniu silikonem moge zalozyc te sama uszczelke czy od razu zaopatrzec sie w nowa?

 

Dzieki z gory za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ani dużo ani mało czasu minęło, ja bym wymienił dla spokoju, bo jak nie wymienisz to może się okazać, że znowu za jakiś czas zacznie się pocić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie możesz założyć starą. Ona nadal jest sprężysta i na pewno ułoży się na nowo. Wielokrotnie rozbierałm silnik w swoim motocyklu i ciagle jest na tej samej uszczelce pod pokrywą. Daje tylko Silicon na wysokie temperatury.

Możesz dać jak się bardzo obawiasz bardzo cienka warstwę siliconu na całym obwodzie, tak żeby jakieś ryski wypełnił, ale żeby sie nie wylewał bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze to chyba zeby sie nie lalo do srodka :8)

 

w sumie jedyne czym ryzykuje zakladajac stara to podwojna robota?!

 

wyciek jest maly ale irytuje niemilosiernie bo lubie miec wszystko jak nalezy. Tylko w narozniku po stronie kolektorow i sciany grodziowej. Lekko sie tam saczy.

 

http://imageshack.com/a/img922/4903/Hs9h7s.jpg

 

Uszczelka i podkladki sa nowe (elring) w sensie 6 miesiecy. Z tylku nie moge dojrzec czy wystaje ajkis silikon a pod palcami nic nie czuje. Na przednich polksiezycach minimalnie sie `wylewa`.

 

Musze zagospodarowac wolne 2-3h i sie za to zabrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki mały wyciek tylko z przodu pod vanosem leje sie po trochu na kompresor tez myślę się za to zabrać ale za bardzo nie mam warunków do tego bo muszę to robić pod chmurką. A jak to bywa zaraz zaczyna padać a to sąsiedzi zaczynają sie interesować co on tam robi?" taki ładny samochód a juz sie psuje". Ciekaw jestem ile taka uszczelka kosztuje oryginalna bo była już wymieniana ale podejrzewam ze jakiś zamiennik. Zastanawia mnie czy można jakoś sprawdzić przy okazji zdjęcia dekla vanos i łańcuch czy nie jest nadmiernie wyciągnięty a vanos jakoś się rusza czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis z ASO odbieram wspomniana uszczelke za 55Euro, bedac w Polsce kupilem za ok 100pln Elring. Do tego dolicz 15 sztuk gumoych usczelek pod sruby.

 

sam tego nie robilem ale po informacjach w sieci wnioskuje ze 2-3h Ci wystarcza.

 

jakas madra glowa moze mi podpowiedzic w jakiej kolejnosci dokrecac sruby? Najpierw srodkowe a pozniej od srodka do krawedzi naprzemian krzyzowo? tak jak ponizej bedzie ok?

 

http://imageshack.com/a/img922/5973/lLncT7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo ,i sie zabrac za temat. Tak jak ktos pisal robota latwa i przyjemna. W E60 jest chyba troche wiecej rozbierania plastikow i na wszystko na spokojnie zeszlo ok 2h 30min.

 

Okazalo sie ze nie bylo ani grama silikonu na polksiezycach, jedynie w miejsu laczenia glowicy vanosem.

 

http://imageshack.com/a/img922/9504/scJawX.png http://imageshack.com/a/img922/522/wm51HD.png

 

Sruby dokrecone krzyzowo z momentem 9Nm. W instrukcji masy Drei Bond 1209 byla informacja ze finalna twardosc silkon osiaga po 24h.

 

Wieczorem badz jutro pierwsze odpalenie i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase uszczelniajaca Drei Bond 1209 kupilem w ASO. Slyszalem bardzo dobre opinie o Dirko Elring (szary) dostaniesz bez problemu na znanym serwisie aukcyjnym.

 

Wg serwisu BMW wystarczy silikon zaaplikowac w zaznaczonych miejscach (4 polksiezyce) oraz w miejscu gdzie glowica laczy sie z VANOSami (obie strony).

 

http://imageshack.com/a/img923/356/9pdt1F.png

 

Z racji ze uzytem tej samej uczelki (zamontowana 5 miesiecy temu przez mechnaika bez silikonu) dalem tez cieniutka warstwe na calym obwodzie uszczelki - nie smarowalem glowicy. Przy nowej trzymalbym sie tego co mowi instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.