Skocz do zawartości

Skrobanie szyb - prośba o opinię


ledakar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Nadeszły chłodniejsze dni i pierwsze poranne skrobanie szyb, dlatego też zastanawiam się czym skrobać szyby by ich sobie nie zarysować. Czy uważacie, że skrobaczka BMW będzie lepszej jakości niż te wszystkie rynkowe?

 

http://www.bmwsklep.pl/index.php?route=product/product&product_id=3863

 

I co powiecie na odmrażacz do szyb?

 

http://www.detailer.pl/sklep/odmrazacze-do-szyb/297-1z-einszett-eisteau-.html

 

Ktoś z Was stosował, któreś z tych dwóch produktów?

 

Będę wdzięczny za opinie.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą skrobaczkę jakakolwiek miałem to ta z miedzianą końcówką. Obawiałem się, że porysuję szybę ale nic z tych rzeczy. Po pierwsze o wiele lepiej radzi sobie z szronem czy nawet lodem a po drugie nie trzeba co chwilę kupować nowej, bo "ostrze" się skończyło.

 

Ja miałem o tyle temat poważny, że samochód niekiedy musiał stać w pobliżu dolinki rzeki i siłą rzeczy powietrze bardziej wilgotne i nalot na szybie nie był mały a czasami wręcz był to kilkumilimetrowy lód. Skrobaczka miedziana dała radę.

 

Oczywiście trzeba uważać by z rozmachu nie przeorcować lakieru.

 

Co do odmrażacza do szyb. Każdy jeden da radę. Jednak jeśli szyba jest bardzo wychłodzona, to i tak i tak zawsze jakieś rzeźby pozostaną. Odmrażacz można zadać gdy jest szadź na szybie tudzież użyć go by łatwiej poważniejszy zamróz ze szyby likwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.