Skocz do zawartości

E60 530d Problem z poziomem oleju


lukasz_4don

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nietypowy problem z poziomem oleju. Samochód użytkuje od dwóch miesięcy. Zawsze sprawdzałem poziom oleju na zimnym silniku (wiem że powinno się na ciepłym, ale jakoś nie było okazji) i był równo na poziomie max. Dzisiaj 20 minut po trasie 30km sprawdziłem i było około 1 cm ponad max. Po dalszym postoju około 2h, sprawdzam i jest idealnie równo max. Zawsze wydawało mi się, że na ciepłym silniku poziom oleju powinien być niższy, a na zimnym wyższy. DPF jest nie wycięty. Jakieś pomysły? Odme wymieniłem zaraz po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym wyższy? I tak poziom zupełnie zimnego oleju nie jest wskazywany przez komputer. Wiec skoro komputer i tak nie podaje Ci stanu oleju na wyłączonym silniku, w myśl elementarnych zasad fizyki na temat rozszerzalności termicznej materiałów, im olej cieplejszy tym go więcej. Zresztą pamiętaj, że prawidłowy stan oleju podawany jest dopiero po przejechaniu ok 30km. No chyba, że masz u siebie bagnet i widzisz wartości takie jakimi są, a nie takie jak podaje komputer. Swoją drogą pamiętaj, że jest też czujnik poziomu oleju i niestety potrafi się czasem popsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bagnet, silnik m57 218 koni. Właśnie chodzi o to, że poziom oleju na ciepłym jest dużo ponad max, jakiś 1 cm. Rozumiem, że istnieje rozszerzalność termiczna, ale bez przesady. Na zimnym jestrówno na max. Dla pewności odciągnąłem około 0,75 litra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, bo moim zdaniem miales za duzo oleju a to tez bardzo niedobrze. Poziom sprawdza sie na rozgrzAnym do temperatury roboczej silniku, po wylaczeniu odczekac kilkanascie minut, zeby olej splynal do miski. Fajnie, ze masz bagnet :) zazdroszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.