Skocz do zawartości

Ncsexpert zakodowanie jednej funkcji kasuje druga


RichieE46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku serdecznie chce się ze wszystkimi przywitać i mam nadzieje ze dłużej zagoszcze na tym forum.

 

Przejde do rzeczy a mianowicie moje autko to BMW e46 316 2001 r zakodowalem wczoraj w ncs według instrukcji z forum miganie kierunkowskazów przy zamykaniu i otwieraniu auta wszystko działało ok az do momentu zakodowania drugiej funkcji rryglowania drzwi. Wtedy opcja kierunków przestaje działać. Myślałem ze może kolejność wgrywania ma znaczenie wiec wgralem na odwrót najpierw ryglowanie później kierunki sytuacja ta sama tylko ryglowanie przestaje działać A kierunki zostają. Co może być przyczyna?? Proszę o pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo... najlepiej jest szczytać cały plik z auta(nie tylko z danego modułu) jeden a w nim wszystkie moduły... i robisz tak jeden ten szczytany...zostawiasz sobie ori(w razie czego) a drugi ten sam modyfikujesz... np zmieniasz światła zapiszujesz->wgrywasz masz swiatła... chcesz miganie kierunków otwierasz znów ten zmodyfikowany plik i konfigurujesz miganie zapisujesz i wgryasz i masz miganie i światła...a Ty pewnie wgrasz światła... a potem od nowa zczytujesz NCS plik z auta... i wgryasz do czystego pliku miganie to logiczne,ze tamto usunie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem wiec napisze dokładnie jak robię. Kodujac kierunkowskazy przez moduł gm5 chyba zmieniamy później plik tekstowy wpisując tam odpowiednie komendy i zmieniając na :aktiv i to jest zapisane i później robiąc ryglowanie nie kasuje przecież tego pliku bo SA zapisane te zmiany dopisuje kolejne aktiv a w ncs wybierak juz co innego niż moduł gm5 wiec nie zrobię tego za jednym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem wiec napisze dokładnie jak robię. Kodujac kierunkowskazy przez moduł gm5 chyba zmieniamy później plik tekstowy wpisując tam odpowiednie komendy i zmieniając na :aktiv i to jest zapisane i później robiąc ryglowanie nie kasuje przecież tego pliku bo SA zapisane te zmiany dopisuje kolejne aktiv a w ncs wybierak juz co innego niż moduł gm5 wiec nie zrobię tego za jednym razem.

Niby tłumaczysz, ale ja nic z tego nie zrozumiałem. Żadnych komend się nie podaje, co najwyżej zmienia wartości parametrów. Nie wiem co chcesz osiągnąć, ale zarówno ryglowanie drzwi jak i miganie kierunkami przy otwieraniu zamykaniu jest w module GM5. Zczytujesz parametry modułu do pliku PSW, robisz kopię tego pliku do pliku MAN. Edytujesz plik MAN zmieniając wartości parametrów i wgrywasz cały plik do modułu. Po robocie. Jak zmieniasz moduł na inny to powtarzasz procedurę. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy Ty przypadkiem nie próbujesz wgrywać opcji po kolei, tak że plik MAN okrajasz tylko do opcji, którą chcesz zakodować? Ładujesz raz jedną linijkę, a później drugi raz drugą linijkę? Jak nie to wstaw pliki MAN, które próbujesz załadować i nazwy modułów do których chcesz je wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem probowalem wytlumaczyc a sam jak czytam to nie bardzo wiem co chcialem osiagnac:D tak zmieniam parametry w pliku Fsw....trc edytuje i zmieniam na rozszerzenie .man i mam w tym pliku i komende od kierunkow i od ryglowania i nigdy nie dzialaja obydwa razem. Ok obydwa sa moduly Gm5 ale przeciez ryglowanie koduje sie inaczej i kierunki tez jedynie edytuje sie ten sam plik z rozszerzeniem .man...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok obydwa sa moduly Gm5 ale przeciez ryglowanie koduje sie inaczej i kierunki tez jedynie edytuje sie ten sam plik z rozszerzeniem .man...

Inaczej to znaczy jak? Wstaw plik MAN, który próbujesz zakodować. Nie ma żadnych komend, zczytujesz wszystkie parametry z modułu, i edytujesz plik ze wszystkimi parametrami podmieniając wybrane wartości, wrzucasz cały plik ze wszystkimi parametrami do modułu. Nie wiem o co Ci chodzi z innym kodowaniem każdej rzeczy osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodz mi o to ze w ncs ustawia sie inczej chodz mi o sam program kierunki robi sie inaczej i ryglowanie tez ryglowanie ustawia sie z kazdym kluczykiem w ncs po kolei klikajac tam F2 sa 3 kolumny na srodku wybiera sie opcje do kodowania po prawej aktiv a po lewej kazdy kluczyk...nie umiem tego inaczej wutlumaczyc wiem ze chodzi o 1 plik man ale w ncs robi sie to na 2 razy raz koduje sie kierunki na koncu klikajac execute job a pozniej np ryglowanie...tez konczac execute job
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakoduj parametry do modułu, oba, a nie do kluczyka. Widzę, że Twój plik MAN to tajemnica pilnie strzeżona, myślę, że nikt Ci tu więcej nic nie pomoże bo już chyba wszystko zostało napisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja myślę że ta twoja instrukcja jest nie dobra, kodowałem wiele razy bmw e46 nawet ostatnio wcześniej miałem zakodowane bc na aktiv (ori nicht_activ) i dokodowałem sobie ostatnio funkcje dźwięk przy zostawionym kluczyku w stacyjce i wcale mi nie usunęło poprzedniej funkcji, myślę że przez pomyłkę kodujesz pustym plikiem MAN

i dlatego wraca ci do ustawień fabrycznych (ja koduje przez Codung tool) ale wcześniej robiłem to tradycyjnie i też było OK

albo dzielisz na dwa etapy i pozostawiasz w WORK stare pliki, po każdym kodowaniu usuwamy wszystko z WORK , można sobie zczytać moduł ale jak zamkniesz NCS to już

musisz opróżnić work ( wklejasz potem 3 puste pliki ABLAUF ASW1 ASW2 i jeden pusty FSW_PSW.MAN) i wszystko od nowa

I najważniejsza zasada po każdym kodowaniu oczyszczamy WORK nie pozostawiamy żadnych śmieci po poprzednim kodowaniu

( wklejasz potem 3 puste pliki ABLAUF ASW1 ASW2 i jeden pusty FSW_PSW.MAN) przygotowane do następnego kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego masz dobrą instrukcje. jak masz już gotowe profile to od punktu 3

viewtopic.php?f=97&t=118729#p1850423

 

Ja to np mam wszystko zakodowane co było możliwe :norty: jedynie z czym się cały dzien mordowałem to BDF :norty: czyli przy gwałtownym hamowaniu migają światła stopu na szybie+te w lampach(stroboskopowo) nie jeden się już męczył i nie dał rady tego zrobic :norty:

 

Bałbym się, aby ktoś źle tego nie zrozumiał i nie wziął za choinkę w samochodzie :mrgreen:

ale znalazłem taka instrukcję :

Mrugające 3 stop i światła tylne podczas ostrego hamowania

LSZ i KMB

 

BFD_SW1_STUFE3

nicht_aktiv ->aktiv

 

BFD_SW2_STUFE2

aktiv ->nicht aktiv

 

BFD_ABS_STUFE3

nicht_aktiv ->aktiv

 

BFD_SW2_STUFE3

nicht_aktiv ->aktiv

 

BFD_MINDEST_GESCHW

wert_01->02

 

BFD_STUFE_2_VERZOEG

wert_01->02

 

BFD_SW1_STUFE2

aktiv ->nicht aktiv

 

BFD_ABS_STUFE2

aktiv ->nicht_aktiv

 

PIN49_37_BFD

nicht_aktiv ->aktiv

 

PIN38_20_BFD

nicht_aktiv ->aktiv

 

BLST1_BLST3

nicht_aktiv ->aktiv

 

BEI_NSL_KEIN_BFD

aktiv

 

A nstepnie w KMB tak:

 

FZG_VERZOEGERUNG

activ

 

GRENZWERT_GRUND_SCHWELLE

activ

 

GRENZWERT_VERZ_SCHWELLE_1

activ

 

GRENZWERT_VERZ_SCHWELLE_2

activ

Edytowane przez Din76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1.światła będą mrugały pod warunkiem..że nacisniejmy na pedał hamulca tak aż abs zadziała tzn mocno depnąć aż koła prawie staną...

 

po 2. to co dałeś to nie nic tym nie zrobisz wgrasz i nie bedzie mrugania :norty: przerabiałem to... ale potem udostępniłem na forum poradnik w dziale zrób to sam... tylko inny nik wtedy miałem... tam wszystko opisałem co i jak :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tego nie sprawdzałem tylko kiedyś gdzieś przeczytałem o tym temat i zostawiłem sobie instrukcje, nawet nie mam zamiaru zmieniać, ale jakby fabrycznie

była tak opcja to uważam że ok, ale tylko okrojona do świecących się normalnie stopów i włączane 3 razy awaryjne, tak aby w razie kolizji nie było żadnych niedomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.