Skocz do zawartości

Problem z wyjęciem kluczyka


Detter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem: po zgaszeniu auta (e46, 330d 2002r) nie daje się wyjąć kluczyk. Tj. zapłon wyłączony, ale jeszcze brakuje jednego "skoku" kluczyka do pozycji w której można go wyciągnąć.

Wachlowanie skrzynią pomiędzy P a D nic nie daje.

Rozebrałem kolumnę kierowniczą i dostałem się do stacyjki. Przy samej stacyjce wchodzi taka linka od skrzyni która blokuje kluczyk jeśli na skrzyni nie jest ustawiony "P".

Otóż, z tego co widzę, to ta linka jest dość luźna. Wystarczy ją lekko palcem docisnąć do stacyjki i już można dalej przekręcić a następnie wyciągnąć kluczyk.

Teraz pytanie:

- gdzie kończy się ta linka z drugiej strony? tzn. wiem, ze gdzieś przy skrzyni, ale to znaczy pod tunelem środkowym czy raczej od spodu auta?

- Luz na tej lince jak mniemam oznacza jej przerwanie ew. poluzowanie przy skrzyni, więc zapewne trzeba będzie ją po prostu wymienić.

Znalazłem takie linki na allegro, ale: z tego co widzę, to są chyba dwie linki łączone ze sobą?? Ma ktoś namiar, na numer części tej linki?

Bardziej bym widział, jednak wymianę na nową - dla pewności i spokoju :)

 

Zastanawiam się też, czy to nie jest kwestia wyrobienia się samego mocowanie przy stacyjce - ponieważ dość łatwo daje się linka zdemontować - wystarczy pół obrotu zawleczki...

Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za linka. Zapoznałem się z tym postem i faktycznie - objawy podobne.

Natomiast, chłopaki w tym pości doszli do wniosku, że była uszkodzona linka - do czego ja już też doszedłem :)

 

Pytanie: Czy ma ktoś namiar na numer katalogowy tej linki, czy ona jest jedna jako całość, czy składa się z dwóch łączonych linek?

No i gdzie się kończy z drugiej strony? :)

Auto Klinika nieautoryzowany serwis BMW - Warszawa Bialołęka: Danusi 6: 503 520 220 | 503 520 320 http://www.aklinika.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj to pytanie w tamtym poście bo uczestnicy wątku często mają czujne oko na swoje wpisy i coś Ci mogą doradzić dlatego jest warto do podpinania sie do istniejących tematów.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.