Skocz do zawartości

316i Compact problem z ogrzewaniem


Asah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety mój poprzedni temat został zamknięty ponieważ nie napisałem modelu w tytule ale naprawiam to teraz:)

Moim problemem był brak ciepłego nawiewu, wymieniłem termostat i nadal nie działa. Pytanie to czy raczej będzie to wina pompy wody czy nagrzewnicy? Kolega prędzej pisał, że nagrzewnica może być zapchana albo pominięta, czy da się ją odetkać czy lepiej wymienić i w jaki sposób sprawdzić jej pominięcie? Auto jeśli mam wyłączone nawiewy grzeje się normalnie lecz gdy tylko włączę nawiew (obojętnie ciepły czy zimny) bardzo szybko spada mi temperatura do pierwszej kreski (tej za niebieskim wskaźnikiem) i mimo mocniejszego depnięcia i dłuższej trasy auto dopóki nie wyłączę nawiewu się nie zagrzej. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kontrolujesz stan ubywa płynu? niestety sam osobiscie Ci niepomoge bo interesowałem sie tematem jak ja niemiałem i duzo szukałem w necie brak ogrzewania moze to byc:

-elektrozawory

-nagrzewnica

z tego co wiem to nagrzewnica powinna przeciekac bo raczej nic innego sie z nia niestanie a i wiaodmo zapowietrzony układ niech sie inni wypowiedza ja moge dac Ci link do przeczytania moze tam znajdziesz odp na swoje pytanie http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm mam nadzieje ze niejest zabronione wklejanie linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nieubywa, za link dzięki zaraz popatrze i poszukam jeszcze coś na temat tego elektrozaworu bo nie brałem pod uwagę. Dodam jeszcze, że nie mam wiskozy, kupiłem go juz bez i nie wiem czy ma to może na to jakiś wpływ. Dzięki za zainteresowanie tematem:) Edytowane przez Asah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
srtumyczek jak chyba wszędzie.. :D Na pewno wymieniłeś termostat? Nie zamyka sie, gdy włączasz to się wymienia płyn z chłodnym z nagrzewnicy, ale temp. powinna być w pionie. Po wymianie termostatu powinno grzać znacznie lepiej ale nie wiem może jest coś innego jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.