Skocz do zawartości

BMW ConnectedDrive


ledakar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Mam pytanie. Kto z Was posiada F3x wyprodukowane od początku produkcji do sierpnia 2013? Podobno te auta są wyposażone w pierwszą edycję systemu teleinformatycznego, która uniemożliwia zalogowanie się do portalu BMW Connected Drive i obsługę aplikacji BMW My Remote. I podobno na razie nie ma możliwości zaktualizowania tego systemu do edycji drugiej, która występuje w autach wyprodukowanych od września 2013, jednak w niedalekiej przyszłości taka opcja ma się pojawić.

 

Czy coś na ten temat słyszeliście?

 

Z góry dzięki za info.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie - nie mozna korzystac z BMW ConnectedDrive, bo mam to samo (auto 05.2012) i jak podaje VIN dostaje info, ze w moim samochodzie nie mozna korzystac z BMW ConnectedDrive (a mam Navi Professional i wszystkie opcje dotyczace navi/bluetootha etc).

 

A co do update'u - pierwsze slysze. Watpie, aby byl mozliwy update do nowszej navi, bo hardware sie mocno rozni - wiekszy dysk, inny procesor oraz ekran o innej rozdzielczosci (o ile dobrze pamietam) + dodatkowo jest procesor 3D do renderowania nowej navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję tylko to co usłyszałem na infolinii BMW. Przekazali, że update pewnie będzie (bo mają mnóstwo zapytań), tylko w bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

Nic szkoda, że nie można z tego skorzystać. Nawet nie wiedziałem, że jest ta duża różnica między tymi systemami.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, bo wynika z tego że nie można używać BMW ConnectedDrive w Polsce.

Kiedy byłem zakupić samochód w Berlinie to mi wszystko działało a kiedy tylko wjechałem do Polski to na drugi dzień zostałem odłączony od usługi.

Co ciekawe mam pewne elementy tego systemu: Assistance i OnLine.

I również nie mogę się zalogować na stronie BMW ConnectedDrive ponieważ pokazuje mi info że nie posiadam karty i systemu telefonicznego w samochodzie... co jest bzdurą bo wg VIN posiadam... :roll:

Nie mówię, że będę z niego korzystać, jednak jeśli opłata roczna byłaby sensowna to dlaczego nie?

Najbardziej zastanawia mnie fakt, że po VIN na www BMW ConnectedDrive, otrzymuje komunikat że nie mam...

 

S6AAA BMW TeleServices

S612A BMW Assist

S616A BMW Online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oplata roczna lub jednorazowa (juz nie pamiętam) to cos ok 400euro.

 

zadzwoń na infolinie i zgłoś aby zmienili lokalizacje Twojego F30 na PL. Teraz masz DE i dlatego na polskiej stronie wyskakuje ze nie ma takiej możliwościowe.

 

ConnectedDrive w teorii wygada super, ale w rzeczywistości jeżeli masz stary system (F30 z 2012 do polowy 2013) to jest bez sensu płacić za ta usługę. Usluga teleservis bedzie działać bez ConnectedDrive. Tylko musisz na infolinia ustawić swojego delera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zapomniałem odpisać.

 

BMW Polska poinformował mnie przez tel, że w Polsce został zastosowany najnowszy system i nie jest możliwe obsługiwanie starszych systemów sprzed lipca 2013. Nie wiem jak to jest możliwe;) To tak jakby najnowszy win nie obsługiwał plików z xp czy win95.

Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.