Skocz do zawartości

330d, 06- wspomaganie


spinacz2100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam oto taki problem...

Gdy odpalam auto po dłuższym postoju cieżko chodzi kierownica-czuć takie przeskoki...

Ruszam i po kilku obrotach kierownicą wszystko jest ok...

Płyn wymieniłem choć ten mój nie był jeszcze taki tragiczny.

 

Podejrzewam że pompa wspomagania się kończy ale nie jestem pewien...Miał ktoś taki przypadek?

Czasem jeszcze jak się dokręci kierownicę do końca to słychać pisk...

 

Druga sprawa że kierownica nawet jak już trochę pojeźdzę chodzi ciężko w porównaniu np.do Audi A6 ale z tego co czytałem ten typ chyba tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam zwykłe wspomaganie, tzn hydrauliczne bez elektryki. Chodzi ciężej niż w innych markach, ale dla mnie jest to zaleta, ponieważ wyczucie prowadzenie jest bardzo dobre.

Dobrze było by, abyś mógł porównać działanie wspomagania w podobnym aucie.

Głośniejsza praca pompy przy maksymalnym skręcie jest rzeczą normalną.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam zwykła!

mam do porównania tylko 330xd ale z tego co wiem tak chyba jest elektryczne...

jest u mnie troszkę ciężej w sumie nie wiem czy to nie wina mniejszej kierownicy m-pakiet

pomijając już nawet to...

zauważyłem popiskiwanie w normalnych manewrach na parkingu-już nie przy max skręcie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nowe objawy...

jak odpalam auto i jest zimno to pierwsze ruchy kierownicą powodują straszny pisk,jęk, wrzask i tak jak było najpierw cieżko chodzi kierownica...

drugą sprawą jest to że wspomaganie działa raz lżej a raz cieżej(jak się rozgrzeje)-sam już nie wiem...

kupiłem pompę wspomagania zobaczymy co będzie po wymianie...

 

bylem u znajomego mechanik to powiedział że tak naprawdę nie ma recepty na sprawdzenie pompy!

mówił że to najprawdopodobniej jej wina...-zobaczymy...

 

pompa wymieniona i wszystko wróciło do normy...działa ładnie,cicho, równomiernie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczace tego tematu. Czy pompa miala u Ciebie jakies wycieki? Pytam bo podczas przegladu zauwazylem ze u mnie jest lekko zawilgotniala :cry2: Co prawda ubytek plynu prawie zaden ale inne objawy o ktorych pisales sa i u mnie - zaraz po zapaleniu jak wyjezdzam z garazu to pompa "ciezko" pracuje, potem sie to uspokaja. Ktos wie czy sa jakies zestawy regeneracyjne do pompy?

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kupić nową ale kupiłem używana...bo tak na bank nie byłem pewien czy to jej wina czy może maglownicy...

sprawdzając na allegro ceny natknołem się na używkę od sprzedającego co ma same pozytywy i wszystkie oceny sprzedaży na 5 zadzwoniłem do niego,

mówił że jeżeli pompa nie będzie ok to zwraca koszty przesyłki w obie strony i że jest pewien jej stanu bo została dokładnie sprawdzona...

myślę sobie no dobra i tak będę wymieniał sam to najwyżej zrobie to dwa razy, kupiłem i jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.