Skocz do zawartości

X3 F25 Nagrzewnica / parownik


habzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

mam problem - jakaś mysz czy inne cholerstwo znalazło się gdzieś głęboko - okolice parownika / nagrzewnicy. Czy ktoś posiada jakiś schemat kanałów i powiązań pomiędzy tymi elementami. Co tam należy zdemontować żeby się do tego dostać? Zastanawiam się ile przy tym jest faktycznie roboty bo zostawiłem samochód poza aso a mimo to chcą mnie skasować jak za zboże.

pozdro

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Najłatwiej zdjąć deskę rozdzielczą, 2 godzinki roboty i masz wszystko na wierzchu.

Tak z grubsza widać tu: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=WY51&mospid=53343&hg=64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Troche krotki kabel, Chyba Bluetooth... No i za waska jak na moja niedzwiedzia lape. Nie dziekuje, nie kupie. Powodzenia z szukaniem nabywcy! :P

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygód ciąg dalszy:

 

Zaczęło ubywać płynu chłodniczego kilka dni temu. Zrobiłem dolewkę. Po 2 dniach kolejną. Wczoraj pojechałem do Bydgoszczy i zrobiłem jeszcze dolewkę wyjeżdżając z wwy. Przed samą Bydgoszczą musiałem znowu dolewać. Koniec końców wylądowałem w Bydgoszczy w Dynamic Motors. Diagnoza - nagrzewnica do wymiany. 4500 wszystko razem :duh: Ale stwierdziłem że to pi*** i nie bawię się w ściąganie samochodu do wwy. Mam nadzieję, że to zrobią i będę miał spokój na jakiś czas. Boże mój czemuś mnie opuścił :roll: :wink:

 

Pytanie 1. Czy ktoś korzystał z ww firmy?

Pytanie 2. Czy faktycznie nie ma do tej nagrzewnicy dostępu od spodu? Trzeba całe wnętrze wypieprzać?

 

ps. wziąłem zastępczą 520d. Przejechałem 100m i zaczęło coś turkotać. Najpewniej wtrysk :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ps. 2. wymieniłem ją na serię 1 F20. W połowie A1 (odc Toruń - A2) zaświęła się kontrolka oleju i musiałem robić dolewkę (auto 20000 km). BMW? :mad2:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas wydobywania tej myszki uszkodzili/nie dokręcili węża przy tej nagrzewnicy, tak z siebie wzięła się i zepsuła? :roll:

Nie masz już gwarancji?

Chyba już się wyleczyłeś na dobre z BMW :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tak ale jazda ta F20 troche przywrocila wiare w ta marke. Tylko 130km ale calkiem zwawe jak na te moc, do tego reczna skrzynia, naped na tyl, dsc off i jest samochod w starym stylu, ktory bardzo fajnie sie prowadzi. Takie 135/235i to musi byc szatan. Sorry za offtop:)

 

A wracajac do tematu, byc moze jest tak jak mowisz. Niestety zabule a jak bylo naprawde to sie juz nie dowiem

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.