Skocz do zawartości

bmw e60 czujnik akumulatora - IBS


dominik-k1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem wczoraj taki problem. Chciałem uruchomić samochód a tu nic nie chce odblokować kierownicy i zapalić. Akumulator naładowany pokazuje nie pamiętam chyba 12,7 V. Kombinowałem, czytałem na forach i ktoś napisał, że jest jakiś czujnik akumulatora - IBS przy minusowej klemie. Odłączyłem jeden z dwóch kabelków ten czarny i samochód zapalił.

Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem nowy kabel pali,ale zeruje mi godzinę i komunikat

high rate of battery discharge

increased battery discharge

 

Bo komputer czyta jeszcze ładowanie ze starej baterii,jedz na kompa i zapisz nową baterie.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
założyłem nowy kabel pali,ale zeruje mi godzinę i komunikat

high rate of battery discharge

increased battery discharge

 

Bo komputer czyta jeszcze ładowanie ze starej baterii,jedz na kompa i zapisz nową baterie.

 

ale kolega pisze że wymienił kabel na nowy a nie baterię, w takim przypadku też trzeba na kompa? pytam bo dzisiaj też wyświetlił mi się komunikat increased battery discharge i zeruje mi godzinę, auto odpala ale pojawia się ten komunikat i kontrolka auta na podnośniku, czy to oznacza że mam akumulator do wymiany? i czy na oryginalnym akumulatorze BMW jest gdzieś podana data produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie kabla nie musisz nic robić.... Sorry nie doczytałem do końca.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zauważyłem coś takiego, że mam problem z odpalaniem ostatnio jak stał na dworze i padał deszcz później było ok i teraz padało cały dzień i znowu to samo nie pali po odłączeniu kabla ibs ok. Dzwoniłem do kolegi elektryka powiedział mi, że nie jest to wina klemy ibs tylko są gdzieś zaśniedziałe przewody tylko gdzie kazał przyprowadzić samochód i zrobi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.