Skocz do zawartości

STAG 300plus - zapetlanie wtryskow

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

http://www.iv.pl/images/34573656167147994845.jpg

 

Problem z zapętlaniem wtrysków przy ostrym bucie...

 

silnik: m52b25

sterownik: stag 300 plus

reduktor: LR IG1 Magg. (Miedz 6 mm)

wtryskiwacze: Keihin - pomarańczowe

 

Czy cisnienie reduktora jest za niskie?

reduktor jest nowy i ustawiony fabrycznie - nic nie ruszane...

 

wtryskiwacze sa na dwóch listwach i krótkich weżykach o jednakowej długości ok 10cm (wkrętki 4mm węzyki 6mm).

Opublikowano
  • Autor
Za niskie ciśnienie reduktora dla tych dysz wtryskiwaczy.

 

Daj oscylogram (plik .osc) z jazdy jak zapętla wtryski.

 

To jakie ciśnienie ustawić na reduktorze?

 

Jutro zrobię screana...

Opublikowano

Po screenie widać, że potrzeba jakichś 1,1-1,2 bara żeby to dobrze chodziło. Poza tym mam wrażenie, że masz przelane u góry. Trzeba podnieść ciśnienie jałowe i zrobić na nowo mapki.

 

Niestety reduktory IG1 są najstabilniejsze przy niskich ciśnieniach, więc podniesienie ciśnienia jałowego może nie rozwiązać problemu. W tym wypadku najlepiej byłoby dać albo większe dysze wtryskiwaczy, albo jakiś reduktor jednostopniowy na przykład AC R01 czerwony i wtedy ustawić 1,1 bara.

 

Nagraj oscylogram (.osc) podczas występowania problemu i wrzuć nam do podglądu.

Opublikowano
  • Autor

http://www.iv.pl/images/09739400166255783795.jpg

 

podwyższyłem cisnienie do 1,2 ale na screnie jest 1,13...

Wykresy jeszcze nie sa dograne...błąd zapętlenia wtryskiwaczy dalej sie pojawia...szczegolnie przy pełnym bucie na 2 i 3 biegu...ale generalnie juz nie az tak czesto...a rzadka tak ostro jezdze... :wink:

 

Moim zdaniem mnożnik teraz jest zbyt niski...chyba rzeczywiscie jedyna opcja jest reduktor o wyższym cisnieniu cos na poziomie 1,5...albo wtryskiwacze o wiekszych dyszach (w przypadku Keihina - zółte)

 

dziwne bo Keihin podaje wydajność wtryskiwaczy pomaranczowych 24-36 HP a u mnie wychodzi 28,3/jeden cylinder...

Zastanawiam sie dla jakiego cisnienia gazu sa podane te wartosci...jak wiadomo reduktor prins chodzi na wyzszym cisnieniu...

Opublikowano
  • Autor
A moto doktora próbowałeś?

 

nie rozumiem :oops: ?

Opublikowano
Taki preparat do regenerowania wtrysków. Niektórzy twierdzą że pomaga.
Opublikowano
  • Autor
Nie sadze żeby wtryskiwacze były tu problemem...z tego co wiem to sa po małym przebiegu ok 40 tys...
Opublikowano
  • Autor

Mam pytanie czy miedz 6mm jest wystarczająca do mojego silnika...bo mam wrażenie ze powyżej 5500 tys obr/min mam spadki ciśnienia...

Zastanawiam sie nad następującymi opcjami:

- wymiana wielozaworu i miedzi na 8mm i do tego jakiś reduktor np ac r01 czerwony (chyba ze mój ig1 magg. Bedzie pracował bez spadku przy 1,1 bara)

- pozostanie przy miedzi 6mm i kupienie reduktora Prins 6mm 180km (tylko pytanie czy to nie bedzie tez tak na styk) chociaż prins powinien pracować na ciśnieniu 1,4 bara

 

Czy powyższe opcje maja sens?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.