Skocz do zawartości

Nie działa radio i wyświetlacz BMW e39 1997


Maniek 19811

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś miał już przypadek podobny do mojego???

Kupiłem nie dawno e39 (rok 1997)

I od początku nie działało radio (wyświetlacz pokazywał tylko czas).Kupiłem więc nowe na allegro (radio oryginalnie składało się z dwóch części)

Podłączyłem i też nic,po przekęceniu stacyjki słychac jakąś stację koło sekundy i koniec.I dalej wyświetlacz pokazuje tylko godzinę.Bezpieczniki oczywiście sprawdzałem i te w schowku i te w bagażniku.Już sam nie wiem o co tu chodzi.Radio było wcześniej sprawdzane i jest napewno sprawne..Jaka może byc przyczyna tego że sekundę coś słychac i przestaje działac i zastanawiam się nad tym wyświetlaczem dlaczego pokazuję tylko godzinę.Problem z elektryką raczej odpada (tak myślę)bo prócz tego wszystko działa jak należy...

Jeżeli ktoś zna przyczynę lub ewentualne przyczyny takiego zachowania to proszę o pomoc... Z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki.

Diagnoza zajmie 10minut.

Rozbierasz obudowę kolumny kierownicy, wypinasz kostkę z wiązką elektryczną, odkręcasz jedną(lub dwie, już nie pamiętam) śrubkę z kostki, wyjmujesz kostkę, jeśli jest zużyte wnętrze, tzn wytarta plastikowa wkładka, masz sprawę jasną. Oczywiście, umówmy się że to sposób taki dość rzemieślniczy, bo nie zawsze usterka jest widoczna gołym okiem, najlepiej byłoby gdybyś miał drugą sprawną kostkę.

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem, nie jest to powod Twoich problemów, jest to diagnoza, ktora trzeba zweryfikować, bo jest spore prawdopodobienstwo ze tu jest problem.

 

Przy zuzytej/niesprawnej kostce stacyjki problemy wystapuja m.in. z radiem, oswietleniem wnetrza, swiatlem stop, sterowaniem w kierownicy, podswietleniem kierownicy etc etc...

 

U mnie gdy zuzyla sie kostka stacyjki nie dzialalo radio. Aby uruchomic radio musialem przeprowadzic nastepujaca procedure(i to nie sciema, dla niedowiarkow moge filmik wyslac)

Odpalam auto

Wciskam przycisk zegarka na radiu

otwieram daszek od slonca przy kierowcy

otwieram lustereczko

zapala sie swiatlo stop

po kilku sekundach gasnie stop zapala sie oswietlenie wnetrza

zamykam daszek

wlacza sie radio.

 

WTF?

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.