Skocz do zawartości

Narawa szkody w salonie POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Sprawa wygląda następująco , był dzwon bo pan wymusił, prawe koło urwane drążek złamany lampa, zderzak błotnik, maska,szyba, dwie poduszki. wywalone. Chcę to oddać do salonu bo myślę, że to najlepszy wybór. I teraz, auto po nr VIN jest tak zwanym golasem, wsadzony został pełen M pakiet zew, bixenony skretne pdc przód itd itd. Czy będzie problem z ubezpieczycielem ? auto w salonie będą robili do stanu z nr VIN czy do tego który jest teraz? jedni mówią, że będzie problem bo nie ma faktur na częsci itd. a inni że bmw bierze auto robi i nic mnie nie interesuje oni sie sądzą itd. Jakaś podpowiedź ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to co podokładałeś to w stosunku do papierów samochodu jest Twoja inwencja twórcza. Nie masz przecież w VINie (a co za tym idzie w konfiguracji auta przy ubezpieczalni) dodatków, które sam zamontowałeś. A salon i ubezpieczalnia też nie są głupi i nie będą sobie robili kosztów, sądzę, że doprowadzą Ci auto do stanu, w którym powinno być fabrycznie.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja radze iść szybko do prawnika i rzeczoznawcy. Koszta pokrywa (przynajmniej w DE) ubezpieczalnia sprawcy do tego niech dolicza samochód zastępczy bo Ci się należy i będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Ubezpieczalnia nie powinna robić problemów bo gość robiący wycene zna ceny części a adwokat będzie czuwać nad tym aby Ci się krzywda nie działa i załatwi wszystkie papierkowej sprawy.

 

Moim zdaniem uszkodził Twoje części i powinien za to płacić. Twoja ubezpieczalnia albo raczej Twoje ubezpieczenie nie ma nic wspulnego z tym wypadkiem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radze iść szybko do prawnika i rzeczoznawcy. Koszta pokrywa (przynajmniej w DE) ubezpieczalnia sprawcy do tego niech dolicza samochód zastępczy bo Ci się należy i będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Ubezpieczalnia nie powinna robić problemów bo gość robiący wycene zna ceny części a adwokat będzie czuwać nad tym aby Ci się krzywda nie działa i załatwi wszystkie papierkowej sprawy.

 

Moim zdaniem uszkodził Twoje części i powinien za to płacić. Twoja ubezpieczalnia albo raczej Twoje ubezpieczenie nie ma nic wspulnego z tym wypadkiem.

 

Pamiętaj, że Ty mieszkasz w normalnym kraju :cool2:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale prawo ogólnie chyba jest podobne, w końcu EU :mrgreen:

mimo wszystko przyznam rację, nie znam się na polskim prawie :(

Do tego myślę że problemy były by raczej przy naprawie Twojego samochodu z twojego ubezpieczenia.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj pan z komp...sy bo tam miał gościu ubezpieczenie i krótko powiedział u niego całkowitej nie ma ale jak nie mam faktur na części to pompa a jak chce oddać do salonu to jak oni to rozbiorą to może być całkowita... Bądź mądry i pisz wiersze... Czekam na wycene i zobaczę co on tam wypłodzi. Najwyżej zrobię auto na igłe za to co dadzą a resztę będe ściagał przez jakąś firme bo tak jak mówisz Vin vinem ale rozj...bal mpakiety bixenony skretne itd i ktoś musi za to zabulic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie należy się za to co stricte zostało uszkodzone. jeśli uszkodził Ci bixenon, to masz dostać odszkodowanie za bixenon, jesli zderzeka M pakietowy to za taki mas dostać pieniądze. Fakt jest taki, że zderzak czy listwa progowa M pakiet w oryginale jest tylko odrobinkę droższa od zwykłych.

Ubezpieczyciela powinny interesować tylko faktyczne uszkodzenia i za takie ma zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rzeczoznawca wie ile części kosztują i musi sprawdzić co jest wbudowane.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej podstawie maja Ci to wypłacić jak faktur nie masz ? na słowo nikt Ci nie wypłaci

 

Przecież ma na aucie uszkodzone częśći, co kogo obchodzi jak auto wyjechało z fabryki. Za to co jest uszkodzone ma otrzymać pieniądze i nie potrzebuje na to żadnych faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko z tymi fakturami to trochę chore bo z papieru nie wyciąłem zderzaka lamp itd, i to jest w aucie i to zostało uszkodzone, a może dostałem części w prezencie ?... nie wiem pan z komp...sy nie zostawił żadnych papierow bo stwierdził ze trzeba rozebrać auto żeby je wycenic wiec jestem dogadany na termin w warsztacie gdzie chłopaki rozbiora auto i przyjedzie pan z komp..nsy, i chyba dopiero wtedy dostane jakas wycene ? Jak bede wiedzial cos wiecej przyjdzie wycena to cos wrzuce bo nie po to płacimy pól zycia jakieś składki żeby te parowczaki nas kroiły na każdym kroku. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jest to rozwiązane prawnie w PL przy naprawie samochodu przekraczającej wartość samochodu? W DE gościu wygrał właśnie sprawę i naprawił swój samochód mimo że taniej było by kupić.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.