Skocz do zawartości

BMW podczas jazdy samoczynie wchodzi na maksymalne obroty


czoperko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich formuowiczów ;) Jestem tu nowy,swoją przygodę z BMW 320D 137KM zaczełem niedawno. Miałem dziś bardzo niepokający problem a mianowicie podczas jazdy dwupasem przy predkosci okolo 120km/h strzelilo mi coś pod maską rownocześnie wtedy silnik sam wszedł na maksymalne obroty od razu przekrecilem kluczyl i zgasilem silnik,dojechalem do konca skrzyzowania tocząc sie i sprobowalem odpalić,okazało się,że akumulator padniety pokrecil z trzy razy i nic... Auto scholowałem do domu pod maska wyciekl plyn z chlodnicy nabilem go podlączyłem akumulator i po jakis 3 dluzszej probie silnik odpalil chodzi rowno mocy nie stracil,gdy pojezdzilem troche silnik poraz kolejny wpadl mi na FULL obroty(gdy mu troche dalem po cylindrach) zmienilem bieg z 2 na bieg 3 wtedy obroty momentalnie spadly co dziwniejsze poziom wody nagle wskoczyl na poziom czerwony wiec w momecie wylaczylem silnik przeturlalem sie z 200m i znow wlaczylem zaplon,zeby sprawdzic temperature byla dalej na MAX po czym sprobowalem kolejny raz i temperatura w kilka sekund spadla do normalnej oczywiscie dzialo sie to wszystko podczas kolowania samochodu potem wystarczylo wrzucic drugi bieg i auto normalnie w chodzie zapalilo i dzialalo na normalnej temperaturze.

Dojechalem do domku bez problemu,teraz moje pytanie brzmi czym jest spowodownae wchodzenie silnika na tak wysokie obroty? I dlazego wskaznik temperatury zaczal "krecic" bo raczej temperatura z maksymalnej nie moze spasc w 10 sekund do normalnej prawda? Jestem kompletnie zielony,auto idzie do mechanika w poniedzialek,ale tak z ciekawosci chcialbym spytac i dowiedziec sie czegoś wiecej ;) Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ale wydaje mi się,że miał komppletnie inny problem ponieważ mi silnik nie bierze oleju nie kopci w momencie wchodzenia na obroty co za tym idzie stan oleju jest taki jaki był i mogę go bez problemu zgasić a chyba jakby mi zaczął brać olej do silnika to chyba bym nie mial takiej mozliwosci prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.