Skocz do zawartości

[E46] [N42B20] Zimny olej po trasie


mario-exp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zauważyłem u siebie ostatnio, że na bagnecie mam "masełko" mimo iż auto nie jeździ na niedogrzanym silniku. Pojechałem na zmianę oleju. Po zmianie pojechałem w trasę 100 km, a następnie z powrotem znów 100 km. Po dojechaniu do celu zgasiłem auto i po minucie (dosłownie) sprawdziłem bagnet. Nadal widziałem "masełko". Dotknąłem olej na bagnecie palcem i ku mojemu zdziwieniu nie był w ogóle gorący... Dodam, że grzałem autostradą 150-160 km/h (4000 obr/min). Temperatura cieczy chłodzącej jest w normie, węże są gorące, ale olej jest chłodny (ok. 30 stopni?). Silnik jest ciepły. Czy to normalne? Czy olej nie powinien się rozgrzać do ok 90 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W testach jest temperatura płynu a nie oleju. Aż chyba u siebie pomacam bagnet po trasie :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem

Jak cię gnębi temperatura silnika to wejdź w ukryte menu i tam zobaczysz podaną w °C

 

Zgadza się że

W testach jest temperatura płynu a nie olej

Czujnik temperatury jest wbudowany w blok ,czyli silnik i mierzy temperaturę płynu w bloku , temperatura oleju powinna być zbliżona do temperatury płynu w bloku.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To teraz sprecyzuj słowo "zbliżona", 5-10 a może 30-40 stopni?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że się nie wyraziłem z precyzją

To teraz sprecyzuj słowo "zbliżona", 5-10 a może 30-40 stopni?

ale kto już wymieniał olej na gorącym silniku to wie że sie można poparzyć czyli jest gorący ale nigdy nie mierzyłem temperatury co zrobię przy następnej okazji.

To nie znaczy że namawiam aby zaraz po zatrzymaniu silnika spuszczać olej , lepiej poczekać 15 minut aby temperatura spadła do 60 °C albo jeszcze mniej.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.