Skocz do zawartości

[E91] wolno się zagrzewa N43


tuiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie jest skierowanie głównie dla posiadaczy silnika N43 170ps pb ostatnio coraz bliżej zimy więc też i chłodny czas się zaczął więc pytanie moje brzmi jak szybko grzeje się wam samochód z tym silnikiem ? gdyż mój dopiero po ok 5-8 km przy temp 4 stopni zaczyna delikatnie grzać z nawiewów powietrza... sprawdzałem już termostat próbą uruchomienia zimnego samochodu i kontrolą węży które idą do chłodnicy i wydaje się być ok-nie puszcza więc może ten typ tak ma ? :D zastanawia mnie to bo miałem jedynkę z silnikiem m47 i po pokonaniu ok 1km już grzało tak jak w tym po przejechaniu owych 5-8km. Fakt tam jeszcze była chłodnicza egr która pewnie także dużo dawała lecz audi które miałem w pb także szybko się grzało a aktualna trójeczka jakoś kiepsko :D jak u was to wygląda może po prostu ten typ tak ma chyba że jest jeszcze jakiś 2 termostat prócz tego głównego co jest przy pompie wody :?: :wink: pytam za wczasu bo aż się boję jak przyjdzie -15 :D Edytowane przez tuiko
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mialem e91 lci 318 i z silnikiem n43 i lekkie grzanie zaczynalo sie u mnie po jakis 2 km :) moze tak po porstu ma byc duzo rzeczy wskazuje na predkosc rozgrzewania sie auta :) nie masz co sie za bardzo przejmowac. moze dla ciebie konkretne grzanie po 5 km tzn czujesz e jest dosyc cieple ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie :) czyli ten typ tak po prostu ma jak się jedzie ostrzej grzeje się po 4-5 km jak kolega wyżej pisał więc nie ma co szukać dziury w całym i się po prostu przyzwyczaić :D jak by tego było mało ktoś kto kiedyś zamawiał mój samochód pomyślał o indywidualnych siedzeniach z skóry obszytych białą nicią a nie pomyślał o ich podgrzaniu :( wiadomo wszystkiego mieć nie można :wink:
Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.