Skocz do zawartości

525i vs 530i - wybór silnika


ahcarb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego auta pod tą marką. Zastanawiam się nad E60 z silnikiem 525I lub 530i z roku 2003-2005

 

Proszę mi napisać jak sprawują się te silniki ? Który jest bardziej niezawodny i ma mniej awarii?

W nim jest pasek czy łańcuch ? Jeżeli łańcuch to się często się sypie i jest dość kosztowny z wymianą (bo w audi a6 c6 pada po 200k i wymiana to ok 10 tys...) ??

Jaką skrzynie z tego rocznika polecacie przy tych motorach ?

Jak wygląda zakup części do tego modelu ? Sa bardzo kosztowe ?

Oczywiście zamierzam go zagazować i potrzebuję najlepszej jednostki benzynowej ze względów że dużo jeżdżę w trasie i mi sie szybko gaz zwróci.

Proszę o informację bo w grę jeszcze mi wchodzi X3.

 

Czy z rocznika 2003-2005 kupię coś przyzwoitego za ok 30 tys ?? Auta mają juz po 10 lat.

 

 

 

viewtopic.php?f=73&t=153312

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja powiem tylko tyle, do tak dużego auta 3.0 jest mocowo "na styk" ,a silnik M54 który był w rocznikach za którymi patrzysz był chyba najlepszym w historii BMW. 30kzł to stanowczo za mało na 530i 2005rok, za 30kzł to można z tego rocznika szukać '3' ale tam z silnikami jest trochę inaczej.

 

Aha, piszesz o gazie. To zdecydowanie nie szukaj 530i z 2005r za 30kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie można znależć ? nie zapominajmy ze ta samochody maja po 10 lat

 

Również przeglądam oferty e60 i zasadniczo za 30k nie widziałem jakiegokolwiek egzemplarza wartego uwagi :roll: niezależnie od wyposażenia czy wersji silnikowej

 

Według mnie minimum to 40k za auto z silnikiem 2.5 lub 3.0 z początku produkcji.

 

Tak jak piszesz. Te roczniki mają już po 9-11 lat, więc trzeba się wysilić by znaleźć porządny egzemplarz, jeżeli skusisz się na takie 525i z 2004 roku za 30k to nie dość że na 99% będzie powypadkowe (w wielu przypadkach nawet po kilku zdarzeniach, malowanych elementów się nie czepiam), wiele rzeczy będzie niesprawne, wiele będzie wymagało wymiany itp. Przebieg będzie najprawdopodobniej cofnięty z 400 na 200 byś miał dobre samopoczucie.

 

Minie kilka dni, tygodni i będziesz żalił się jakie te bmw to badziewne auto, że się psuje co tydzień itp. Jeżeli nie masz doświadczenia z marką to zdaj się na kogoś kto je ma, bo zakup egzemplarza w okazyjnej cenie często kończy się naprawami za kilkanaście tysięcy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie można znależć ? nie zapominajmy ze ta samochody maja po 10 lat

 

Również przeglądam oferty e60 i zasadniczo za 30k nie widziałem jakiegokolwiek egzemplarza wartego uwagi :roll: niezależnie od wyposażenia czy wersji silnikowej

 

Według mnie minimum to 40k za auto z silnikiem 2.5 lub 3.0 z początku produkcji.

 

Tak jak piszesz. Te roczniki mają już po 9-11 lat, więc trzeba się wysilić by znaleźć porządny egzemplarz, jeżeli skusisz się na takie 525i z 2004 roku za 30k to nie dość że na 99% będzie powypadkowe (w wielu przypadkach nawet po kilku zdarzeniach, malowanych elementów się nie czepiam), wiele rzeczy będzie niesprawne, wiele będzie wymagało wymiany itp. Przebieg będzie najprawdopodobniej cofnięty z 400 na 200 byś miał dobre samopoczucie.

 

Minie kilka dni, tygodni i będziesz żalił się jakie te bmw to badziewne auto, że się psuje co tydzień itp. Jeżeli nie masz doświadczenia z marką to zdaj się na kogoś kto je ma, bo zakup egzemplarza w okazyjnej cenie często kończy się naprawami za kilkanaście tysięcy :cool2:

W co te twoje kilka tysięcy ma być wpakowane? :duh:

 

Irytują mnie takie wpisy- jak kupowac to tylko powyżej iluś tam , naprawy kilka tys i inne bzdury

 

Masz w ogóle pojęcie z jakich części i ile kosztujących składa się ten samochód?

 

Ja jakoś kupiłem 525i za 30 tys i poza tankowaniem i myciem nic z tym samochodem nie robię

 

Poprzednio miałem e39 i tez każdy na forum pieprzył że za 10 tys to trup i złom można kupić a jakoś szczęśliwie 4 lata przejeździłem i nigdy mnie nie zawiodła , paliła na dotyk aż do końca

 

Nawet jak by mu sie posypał silnik to za 1500zł używany i przekłada a takie mądralińskie wpisy robicie chyba po to aby popisać się kwotami wydanymi na samochód albo leczycie kompleksy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.