Skocz do zawartości

e46 330d 184km usterka powstała w warsztacie


luqbaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja wygląda tak, że usuwali mi klapki w zawirowań i zrobili to dobrze. Pech chciał, że w trakcie wyjazdu z garażu przez mechanika ukruszył się przewód chłodzący olej w skrzyni biegów automatycznej i większość oleju wyciekla co natychmiast pokazało się na pulpicie. Twierdzą, że nie jechali i wstawili samochód spowrotem, a przewód był założony nie oryginalnie i nie miał prawa się trzymać o czym ja nic nie wie wiedziałem i nic nie robiłem tam. To jest ich pech, a moje szczęście, że nie stało się to na trasie. Mam nadzieję, że ze skrzynią będzie ok ale teraz pytanie. Nowy przewód kosztuje 500 zł + olej + komputer do adaptacji itd.. Czy mam prawa domagać się naprawy auta za darmo czy nie? Zastanawiam się nad oświadczeniem z ich strony, że nastąpiła przypadkowa usterka w warsztacie i jej opis w razie jak wyjadę, a po paru dniach skrzynia mi padnie. Warsztat to bosh =-O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak mechanik robił naprawę zgodnie z procedurą to jak się coś urwie to nie jest za to odpowiedzialny i naprawa na koszt właściciela.

Jak mechanik zahaczy błotnikiem o np płot to jest wypadek i na to jest ubezpieczenie.

Jak samochód zacznie źle funkcjonować z czymś co nie było naprawiane a stało się to w warsztacie to jest sprawa dyskusyjna bo należałoby udowodnić że to się stało na skutek złego postępowania mechanika bo inaczej wszyscy ze starymi wrakami chcieli by podrzucić swoje auto do warsztatu aby wszystko naprawić na koszt mechanika.

W takich wypadkach to najlepiej ugodowo załatwić sprawę.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce nic wymusić za te przewody zapłacę Ale jak się okaże, że olej zlecial im w warsztacie i po wymianie oleju skrzynia będzie zepsuta to nie będę płacił za jej remont...? Mówią, że nawet 2M nie jechał że nie wie napewno czy cały olej poszedł. Napewno dużo, bo kontrola się zaswiecila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.