Skocz do zawartości

Podwyższone wyładowanie akumulatora.


Dunczyk121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem świeżym nabywcą X6 z silnikiem 4.0 D i od początku walczę z problemem mianowicie co jakiś czas pojawia mi się komunikat podwyższone wyładowanie akumulatora najgorsze że komunikat ten pojawia się raz na dwa tygodnie czasami co cztery dni różnie. Wymieniłem akumulator na NOWY który został zaprogramowany brak poprawy. Ładowanie w porządku nic nie wskazuje na wyładowywanie akumulatora może ktoś z Was miał takie objawy bo nie wiem gdzie szukać przyczyny. Czy można ustawić w komputerze auta przy jakim spadku napięcia ma pojawiać się ten komunikat.

Z góry dziękuję

Edytowane przez Dunczyk121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w X5 analogiczna sytuacja skonczyla sie na wymianie alternatora , akumulator tez byl nowy , ladowanie niby bylo ok. nawet zbyt wysokie pokazywalo, przy okazji do wymiany poszly paski alternatora i klimy i wszystkie mozliwe rolki i 2 napinacze.

Po tej operacji jak reka odjal.

P.s.

Uzupelnij profil o model i silnik swojego auta.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie mam taki komunikat jak posiedzę w aucie na włączonym zapłonie około 10 minut. Rozumiem, że u Ciebie ten komunikat wyskakuje przy normalnym użytkowaniu a nie np. jak posiedzisz w aucie żeby się "pobawić".

A akumulator faktycznie się rozładowuje czy tylko komputer tak twierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.