Skocz do zawartości

523i e39 1996 rok trzesie silnikiem na zimnym


LEMAN1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ostatnio pojawily sie u mnie nastepujace objawy po odpaleniu auta na zimnym silniku pojawiaja sie na nim drgania ktore troche sie przenosza jak by na karoserie jednak gdy sie rozgrzeje drgania te ustepuja czy mieliscie podobne objawy i co moze byc przyczyna ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być układ zapłonowy a nawet uszkodzona poduszka silnika. Czasami tylko na zimnym poduszka na zimnym nie daje rady kiedy silnik nie pracuje w swojej temp.

 

Sprawdź jak wyglądają cewki. jak dawno nie były wymieniwne to zrób to profilaktycznie razem z fajkami. Nie są to drogie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podpinalem dzis pod komputer zero bledow , mam jeszcze pytanie gdyz przymierzam sie do zmiany swiec i w instrukcji obslugi napisane jest ze albo bosh albo ngk z tym ze dwu elektrodowe dzis wykrecilem swiece i sa swiece z logo bmw ngk ale czteroelektrodowe i teraz nie wiem jakie zalozyc ktore polecacie podobno czteroelektrodowe montowano po 98 roku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe NGK dobierz w sklepie do rocznika auta. Do tego kup fajki do świec. One kosztują kilkanaście zł.

 

Błędów nie będzie, lepiej zmierzyć np dawki paliwa na poszczególnych cylindrach na zimnym czy wszystko jest ok bo mogą być to też wtryski. Pewnie ktoś podpiął powiedział, że nie ma błędów skasował kilkadziesiąt zł i tyle. A takie coś jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Z dwa razy przez rok mi się zdarzyło, że po odpaleniu na zimnym rzucało silnikiem. Również zmiana świec?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem chyba rozwiazany wymienilem swiece wczoraj auto cala noc stalo na dworze dzis rano odpalilem a przyznam ze noc byla bardzo chlodna i silniczek pracuje rowniutko nie trzesie ani nie telepie wiec wina lezala po stronie swiec pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja kupilem swiece NGK BKR6EK V LINE 20 SA TO SWIECE DWUELEKTRODOWE TAKIE SA U MNIE W INSTRUKCJI PODOBNO DWUELEKTRODOWE SA DO AUTA Z POJEDYNCZYM VANOSEM TAK WYCZYTALEM NA FORUM POKI CO WSZYSTKO WROCILO DO NORMY SPRAWDZ U SIEBIE JAKIE MASZ I SPROBOJ DOBRAC SWIECE W SKLEPIE ODPOWIEDNIE DO SWOJEGO ROCZNIKA I MODELU .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie problem powrocil dzis odpalilem auto dziwne bo stalo w garazu i telepanie powrocilo chyba za szybko sie pochwalilem ze wymiana swiec pomogla :roll: zobacze jak bedzie jutro , mam pytanie czy podpiecie pod profesjonalny komp pokarze uszkodzona cewke zaplonowa lub gdy cos z nia bedzie nie tak ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajki teraz kup nowe ok 19 pln za sztukę.

Przerabiałem to niedawno w swoim, po zmianie świec na nowe, było ok 4 doby potem gubiła zapłon na 5 tym cylindrze, wymieniłem fajki i problem znikł.

Objaw był zwłaszcza jak z wolnych obrotów po wciśnięciu gazu nie wkręcał się dobrze tylko szarpał w dolnym zakresie obrotów

X2 M35i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy dzis rano odpalilem auto i bylo normalnie nawet troszke wody prysnalem i nic chodzilo rowno no nie wiem ma takie napady chyba, w tyg pomierzę cewki zobaczymy co sie okaze jesli beda sie wydawac wporzadku to wymienie jeszcze fajki na nowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.