Skocz do zawartości

Jak rozpoznać wersje Alpina ? E30


RevensBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowym właścicielem E30 , i dowiedzialem sie ze niektóre części pochodzą z wersji Alpina . Szukałem innych tematów , w google i wszędzie gdzie sie dało ale nie uzyskałem odpowiedzi :) Jak rozpoznać tą wersje , jakie są zmiany w mechanice i wyposażeniu ? Wydaje mi sie że tez skreśla mnie silnik ponieważ mam 324d . OPIS AUTA : BMW E30 324d 87R Sedan Oryginalny biały lakier . Felga i kierownica podobnież jest oryginalna i jest obniżona fabrycznie ze sportowym zawieszeniem , jesli ktoś by mógł pomóc bardzo bym był wdzięczny :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak wyjechał z fabryki, Dużo tego nie ma. Co kto dołozył w trakcje ponad 20 lat życia auta. Ciezko powiedzieć. Sportowego zawiasiu fabrycznie tez nie było. Może ktoś chciał upodobnic auto do jakieś alpiny. Masz jakieś foty furmanki. Jak tak to do galeri zapraszam .

 

Składanie Dane pojazdu

Art.

Wartość

Numer podwozia WBAAE110201976699

Kod typu 1511

Typ 324D (EUR)

Typoszereg E E30 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M21

Pojemność skokowa 2.40

Moc 0

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor ALPINWEISS (146)

Tapicerka (0251)

Data prod. 1987-03-17

Składanie Wyposażenie

Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)

S215A SERVOLENKUNG, DREHZAHLABHAENGIG Wspom. ukł. kier., zależ. od pręd. obr.

S270A BREITERE BEREIFUNG Koła z szerokim ogumieniem

S300A ZENTRALVERRIEGELUNG ELEKTRISCH Centralny zamek z autoalarmem

S311 ELEKTRISCHER BEIFAHRERSPIEGEL

S350A WAERMESCHUTZGLAS GRUEN, RUNDUM Szkło izolacji cieplnej zielone

S400A SCHIEBE-HEBEDACH, MECHANISCH Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie

S915A nur Boden konserviert Dummy-SALAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fele nie byly fabrycznie w nim, wiec pewnie ktoś założył. Nie widać jak stoi, ale nawet jak jest sportowy zawias to nie oryginalny. Ale powiem Ci ze silnik zacnie wyglada. Widać ze razej suchy jak pieprz. Ile to ma nakulane?? Otwórz własną galerię i wrzucaj foty tam. Widzę że ladny egzemlarz na yangtimera..

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ; ) Autko było mojego znajomego , przez przypadek wyszło w sumie ze je ma i tak na drugi dzień pojechałem je oglądać . Pierwsze co wysiadłem ze swojego auta i zobaczyłem E30 zastanowiłem sie w co ja sie pakuje , lecz nie spisałem ją na staraty z powodu kilogramów mchu brudu liści pajęczyn pod maską z nowymi mieszkańcami :D odpaliła po 7 latach stania po zmianie kilku przewodów paliwowych i filtra paliwa , silnik suchy i nic nie cieknie. I tak ponad 2 miesiące cieżkiej pracy na budowie dały mi możliwości na zakup. Jest u mnie od soboty i chciałem się o niej jak najwiecej dowiedzieć. Bo poza tym ze odpala , jest biała , była bez hamulcy , ma alufelgi , tapicerke jak by wyjechała z salonu , wspomaganie , szyberdach , centralny , el. lusterka i motor 2.4D to nie wiedziałem o niej nic :) Pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.