Skocz do zawartości

BMW E60 530d 218km KOPCI NA CZARNO , moc jest, zero drgań


Maciej999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam spory problem z BMW E60 530d 218km 2004r. fabrycznie bez DPF. Przy odpaleniu puszcza czarnego bąka, na postoju trzymanie równo gazu jest ok ale juz przy ruszaniu i redukcjach, ostrym przyśpieszaniu mocno kopci na czarno. W wydechach nie ma ani troche mokrego oleju wiec nie pluje, jest tylko sama sadza. EGR nowy, odma nowa, kolektor ssący i wydechowy nowe, katalizator niby jest, samochód ma normalną moc zbiera się świetnie nic nie szarpie nie stuka nie trzęsie się , ogólnie wszystko jest OK oprócz tego dymienia. Samochód w Niemczech juz byl tuningowany i zrobione dwa podwójne wydechy ale Soft został wgrany od oryginału , zostały tylko te wydechy ale niby wszystko połączone i szczelne ;/ juz nie mam pojęcia co to może być, że kopci. Mam E65 730d i 745d oraz e39 530d a z tym E60 530d za Boga nie mogę dać rady, ktoś coś tutaj na forum pomoże lub w realu najlepiej w okolicach Poznania , Leszna, ewentualnie Wrocław?? Pozdrawiammm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem to samo ogólnie u mnie pomogło wymiana turbosprężarki samochód po odpaleniu puścił czarny dymek na postoju przez kilka minut było ok potem można było śmiało mu dać w gaz przyspieszał normalnie tylko tyle że puszczał ogromne kłęby dymu czarno-biało-niebieski na końcówce wylotu tłumnika zbierał się olej a pozatym przy łączeniu pierwszego tłumnika zaraz za dpf kapał olej. Dodam tyle że komputer nie miał błędów diagnostyka też był błędna wiec odrazu przeszliśmy na wymiane turbospręzarki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.