Skocz do zawartości

E36 316 Falowanie obrotów, listwa wtryskowa gazu


selen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio stałem się posiadaczem e36 316i compact + gaz stag3.

Zacznę od problemu z gazem. Silnik po przełączeniu na gaz zaczyna nie równo chodzić, dość mocno się trzęsie. I z listwy wtryskowej gazu słuchać dość głośne cykanie (jak odpalanie kuchenki gazowej :D ) Byłem mechanika spojrzał i powiedział z miejsca 450zł za wymianę listwy wtryskowej.Nie działa któryś z wtrysków. Koszt mnie trochę przeraził i pomyślałem ze sam pokombinuje. Zdemontowałem listwę i wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej (film gdzieś na youtube znalazłem) efekt dalej ten sam. Zacząłem szukać na allegro. Z tego co oglądałem zestawy naprawcze kosztują 30zł a nowe listwy kosztują w granicach 150zł. A montaż jest banalnie prosty. Pytanie brzmi czy mogę sam wymienić tą listwę a mechanikowi dać ją tylko do wyregulowania pod mój silnik czy oddać mu całe auto i zapłacić te 450zł ?

 

2 problem.

Auto po odpaleniu z rana na zimnym silniku spadają obroty aż do tego momentu ze po chwili zgaśnie. Trzeba mu trochę gazować. Po czasie jak silnik się już zagrzeje wszystko jest ok.

Diagnoza mechanika (nie wiem czy dobrze to zapamiętałem) "trzeba na nowo ustawić listwę adaptacyjną" o co chodzi nie wiem bo szczerze mówiąc mało się znam :wink: Koszt 80zł.

Dodam że auto stało w garażu rok czasu całkowicie nie używane. Akumulator uległ całkowitemu rozładowaniu. Auto od rodziny podobno wszystko wcześniej było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd jest to gaz stag4. Dodam że spalanie gazu wynosi teraz około 13/14 litrów na 100km... :| Zacząć naprawę od kupna zestawy naprawczego ? http://allegro.pl/k45-zestaw-naprawczy-sekcji-listwy-valtek-rail-i4656971789.html

 

wklejam zdjęcia instalacji może coś to da.

http://i61.tinypic.com/34rtzl0.jpg

http://i60.tinypic.com/24fihjd.jpg

http://i57.tinypic.com/2rw5503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zestawu naprawczego. Wtryski trzeba skalibrować po takiej naprawię, a sprzetu do tego pewnie nie masz.

NIe opłaca sie ich naprawiać. Dowiedz się co za te 450 zł miałeś dostać, jeśli taką samą listwę to się nie opłaca.

 

Twój drugi problem może być następstwem źle wyregulowanego gazu. Jak Ci się to jeszcze kiedyś zdarzy, to można się upewnić w ten sposób:

odpinasz kleme z akumulatora na noc. Rano podpinasz jeździsz na benzynie. Odpala na zimnym za każdym razem to dobrze -> przyczyną były ustawienia gazu, w przeciwnym razie szukaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz od tego zacząć, ustawianie gazu nie ma sensu do póki na benzynie nie pracuje dobrze.

 

A twoje spalanie nie jest takie złe :D

Ja w tym silniku mam w mieście ~12l benzyny, czasami zrobię pod 14l

Nawet czasami myślę że coś nie tak z tym silnikiem, że może nie sprawny, ale na trasie robię 8l, jak się bawię dla wyniku to zrobię 6,5l.

W gazie powinieneś mieć +20%, więc 12l w mieście jest bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pracy silnika odepnij przepływke jak zgaśnie silnik lub zacznie gorzej pracować to przepływka jest ok. nie wiem czy wiecie ale ten silnik ma jeszcze czujnik który pomaga przepływce obok krokowego. spróbuj jeszcze krokowy wyczyścić, jak nie wiesz jak to ci powiem. po demontażu krokowy ma takią złotą wtopioną tulejke przetnij ją bo za chiny nie wyrwiesz i przekręć jedną część z krokowego w kierunku odkręcania, w środku jest podkładka metalowa, umyj krokowy w ropie, silniczek powinien sie ruszać, taki wałek który sie otwiera i zamyka powinno chodzić w palcach, czasem sie zapieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.