Skocz do zawartości

Sonda lambda bmw e90 n52


Elun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bmw e90 330i n52: jakiś czas temu zapalił mi się check engine, sprawdziłem inpą i znalazłem błąd:

2C9E Lambdasondenbeheizung nach Katalysator, Ansteuerung. Patrzyłem na allegro, wybór jest, aczkolwiek nie wiem dokładnie jaki jest jej numer katalogowy. Inpa opisuje: Bank 1, nach katalysator- z tego co poczytałem, wychodzi na to, że jest to sonda odpowiadająca za 1,2 i 3 cylinder za katalizatorem.

 

Byłbym bardzo wdzięczny jakby któryś kolega podpowiedział mi dla pewności jaki to będzie numer sondy ( 1,2,4 czy 5) ze stronki: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/18_0610-sonda-lambdaelementy-dod/i48483/kL/sN/r2005/m12 .

 

Dodatkowo zadam może głupie pytanie: dlaczego w którą bym nie kliknął na tej stronie, to każda jedna ma w uwagach napisane: "Do modeli ze skrzynią biegów: automatyczna (A)" (posiadam manual).

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z góry muszę zaznaczyć że dopiero miesiąc temu kupiłem swoje pierwsze BMW 325i b+g. Mam podobny porblem co u Ciebie (check engine). To samo wychodzi na kompie i tutaj chce Ci powiedzieć, że warto najpierw wyregulować gaz, o ile takowy masz :P, ale podejrzewam że masz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elun, a czy jak jeździsz tylko na PB to masz ten sam problem? Jeśli na Pb jest ok, a na LPG wywala błąd to zacznij od regulacji LPG. Poleć w trasę tak 100km na PB i zobacz czy check zgaśnie, krótkie przejazdy na PB mogę nie wystarczyć aby zgasła kontrolka. Miałem tak w e46 przy lpg, że gdy się rozlegulował zapalił się check, przerzuciłem na pb, check się palił jeszcze przez jakieś 40km po czym zgasł i do póki nie wróciłem na lpg nie zapalił się. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.