Skocz do zawartości

BMW e65 740d problem z przepływomierzem


valdi-mar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam pomocy przy rozwiązaniu kłopotu z bmw e65 4.0 d.

 

Objawy to dudnienie z lewej strony przy przepływomierzu. Ma też czasami problem z równą pracą silnika na wolnych obrotach.

Podłączenie komputera nie wykazało błędów przepływomierza.

 

Po odłączeniu przepływomierza problem znika i autko pracuje normalnie.

Podłączenie komputera przy odłączonym przepływomierzu wykazało błąd 3EE7 - czyli prawidłowo

 

Wymieniłem przepływomierz jednak problem z dudnieniem nie znika.

Przepływomierze są sprawne więc problem jest inny.

 

Bardzo proszę o pomoc co może być powodem awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dudnienie jakby była zła mieszanka powietrza. Jakby go zatykało i dławi się na niższych obrotach.

Byłem jeszcze sprawdzać objawy nasilają się miedzy 900 a 1400 obrotów i występują czasami. Może to świece planuję wymianę wszystkich do końca tygodnia i zobaczymy czy to był problem. Może świece żarowe już źle działają - znajomy miał problemy w e46 dieslu podobne i wtedy wymiana pomodła. Jak ktoś ma inne pomysły czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam po znacznym czasie wracam do tematu ponownie pojawiły się problemy z przepływomierzem.

 

Jestem po wymianie oleju, zmieniłem 8 świec żarowych i ponownie problemy. Pojawia się dudnienie na wolnych obrotach i nierówna praca silnika. Komputer wykrywa wadę przepływomierza ale on jest na 100% sprawny (testowany w innym aucie) po odłączeniu przepływki od strony kierowcy problem znika (tzn brak dudnienia) i nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Dodam tylko, że komputer nie wskazuje błędu przepływomierza jak jest podłączony (natomiast wówczas jest dudnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.