Skocz do zawartości

Problemy z "szumiacym" radiem bmw E39


Bert Mega Wariat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,problem ktory wam opisze,dotyczy oryginalnego radia bmw.Stacje radiowe zanikaja podczas jazdy,nawet te "najmocniejsze", jest tylko jedna stacja ktora daje rade kiedy jezdze po miescie natomiast reszta zanika i radio trzeszczy.Przy wyszukiwaniu automatycznym skala przelatyje przez cale pasmo i znajduje tylko ta jedna stacje.Pozostale stacje ustawialem manualnie.Szukalem juz watkow na ten temat ale wiekszosc nie wyjasnia jak sobie z tym poradzic,wiem ze to moze byc wzmacniacz,antena w szybie lub kabelek antenowy.Jakie sa jeszcze ewentualne mazliwosci? Jak wykluczyc zepsuty wzmacniacz nie kupujac wczesniej drugiego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak byś załączył inne radyjko

wtedy jak inne będzie grac ok możesz wykluczyć cala resztę i szukać problemu w radiu/ dać do naprawy / kupić nowe.

 

Niestety tak jak silniki są wytrzymałe to radia w tych modela są całkowitym przeciwieństwem dlatego stawiał bym na coś z radiem

ale sama zmiana radia to chwilka wiec najlepiej tym bym na twoim miejscu sprawdzał jak masz możliwość od kogoś takie radyjko sprawne dorwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebalem troche przy tym radiu,wzmacniacz spr.i napewno jest dobry,odłaczalem oba kable z anteny i sygnal znikal,to samo na drugim koncu,czyli przy radiu z tym ze nie mialem tam juz tego cienkiego(fioletowego)kabelka ale pewnie tak ma byc.Zauwazyłem natomiast cos takiego,ze kiedy stalem z tylu auta,szyba byla otwarta(touring) i kiedy ruszalem sie z jedne strony na druga to syg.byl raz mocniejszy a raz słabszy.Szyba boczna nie jest antena radiowa bo odłaczałem jej kabelek od wzmacniacza i nic sie nie działo,wiec anteną jest tylna szyba.Przewody w niej sa całe z wyjatkiem jednego miejsca gdzie była szczelina na 0.5mm,naprawiłem ja ołowkiem :) ale i to chyba niewiele pomogło.Moze faktycznie zaczne od wymiany radia.Mam jeszcze jedno pyt.z innej beczki.Do zmieniarki powinny wchodzic 3 przewody? Ja mam tylko 2 te z plaskimi pinami,brakuje tego okraglego,to chyba sterowanie.Zmieniarka tez mi nie działa,na wyswietlaczu Mid mam tylko Tape.Dzieki za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.